Liga Matematyczna`2023 rozstrzygnięta!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Liga Matematyczna`2023 rozstrzygnięta!

Liga Matematyczna - znamienite, prowadzone z wieloletnią tradycją zawody matematyczne dla uczniów rozstrzygnięte! Mamy laureatkę Ligi w kategorii uczniów klas 7-8! Została nią Maria Woźniczka z klasy 8b, która zajęła 12 miejsce w tej grupie wiekowej! W matematycznych rozgrywkach klas 7-8 wzięło udział 334 uczniów, wyłoniono wśród nich 20 laureatów, wśród nich Marię. Finał Ligi odbył się w Akademii Pomorskiej w Słupsku, 19 kwietnia 2023 roku.

Marysiu , przyjmij nasze wielkie gratulacje! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

Organizatorem Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego jest Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych przy współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Jej adresatami są utalentowani uczniowie z matematyczną pasją, zdolni, chętni do rozwiązywania różnorodnych logicznych łamigłówek, niestardardowych zadań i problemów matematycznych.