Pomagamy uczniom odkryć swój potencjał

KOD SZKOŁY-PP ZSP3CHO

Zdając sobie sprawę jak ważne są kompetencje przyszłosci  i przygotowanie naszych podopiecznych do zmieniajacego się rynku pracy, szkoła podjęła współprace z Pixblocks. Wartość nauki programowania w PixBlocks polega nie tylko na opanowaniu konkretnej platformy, ale przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, kreatywności u dzieci, cierpliwości i wytrwałości. Aplikacja ułatwia zrozumienie kodu i przyspiesza naukę.

Wykupując dostęp do aplikacji dla każdego ucznia klas 4-8, szkoła dała szansę uczniom na kreatywne wykorzystanie czasu wolnego w domu. Zainteresowani mogą dołączyć na discord by wspólnie z innymi użytkownikami dzielić się swoimi doświadczeniami.

https://discord.com/invite/2JCAW77MVg

Dzięki możliwości programu, nauczyciel może kontrolować zaangażowanie uczniów i wspierać go w ich działaniach. Zadania są tak różnorodne, że w zależności od umiejętności można wybrać odpowiednie lekcje i rozwijać się nawet poza program szkoły podstawowej. Dodatkowo nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w darmowych lekcjach on-line. Mogą też skorzystać z udziału w konkursie ogólnopolskim za promocyjną opłatą.

https://pixblocks.com/pixchallenge2023-2024_dla-szkol-partnerskich/

Aby korzystać z aplikacji w domu wystarczy pobrać z poniższej strony wersję MSI:

https://akademiapixblocks.pl/aplikacja-pixblocks/

Login i hasło uczniowie otrzymają od nauczyciela infromatyki.

Poznanie podstaw programowania w młodym wieku może zachęcić dzieci do dalszego zgłębiania tej dziedziny i rozwijania swoich umiejętności w programowaniu.