„Trójka” po raz kolejny ma powód do dumy! Nazwiska naszych uczniów pojawiły się na listach finalistów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Natalia Glazer, uczennica klasy 8a, zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Natomiast Piotr Drobiński, uczeń klasy 8c, zapracował na tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Efekty ich pracy okazały się doskonałe i godne podziwu. Jesteśmy dumni! Uczniowie pilni, zdolni, sumienni, kreatywni, otwarci na wiedzę i samodzielność myślenia.  Zdobycie tego prestiżowego tytułu finalisty jest dla naszej szkoły wielkim zaszczytem. Gratulujemy Wam, Natalko i Piotrze, jesteśmy bardzo dumni z Waszych osiągnięć i dokonań. Życzymy jeszcze wielu sukcesów! Brawo!Dnia 23.02.2019, uczennica klasy VIc - Nicola Szreder, uczestniczyła w Jubileuszowym V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Żuławy Dance Projekt Elbląg.Zawody miały rangę turnieju ogólnopolskiego, a co za tym idzie, wzięło w nim udział kilkuset miłośników tańca z całej Polski.Turniej okazał się dla Nicoli być bardzo owocny, ponieważ jako reprezentantka chojnickiej Akademii Tańca Piętro Wyżej, a zarazem uczennica klasy VIc Szkoły Podstawowej nr 3, w trzech swoich występach, zdobyła trzy złote medale w kategorii wiekowej 9-12lat. Nicola rywalizowała ze swoimi rówieśniczkami i rówieśnikami w następujących stylach: Taniec Współczesny, Taniec Współczesny Duety oraz Inne Formy Tańca.