Biblioteka

Zbiory naszej biblioteki to ponad 12 000 woluminów. Oferujemy czytelnikom bogatą ofertę literatury pięknej, popularnonaukowej. Dla młodszych czytelników w bibliotece czekają baśnie, bajki i bajeczki, no i pokaźna liczba wierszy ujętych w strofy i strofki... W czytelni proponujemy korzystanie z encyklopedii, słowników, zbiorów multimedialnych, czasopism. Pracownia multimedialna umożliwia korzystanie z komputerów, pracę z programami edytorskimi, graficznymi, edukacyjnymi, posiada dostęp do Internetu.

Wypożyczać książki ze szkolnej biblioteki mogą wszyscy uczniowie SP3, jej pracownicy oraz rodzice uczniów. Rozpoczęcie samodzielnego wypożyczania książek przez uczniów ma miejsce w klasie pierwszej i wiąże się z uroczystym pasowaniem dzieci na czytelników. Datę urczystego pasowania na czytelników ustala wychowawca klasy. Uczniówie klas pierwszych mogą wypożyczać książki przed pasowaniem na czytelników, decyduje o tym wychowawca, bądź dzieci odwiedzają bibliotekę wraz z rodzicami. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych, które chcą korzystać ze zbiorów bibliotecznych podczas odwiedzin w bibliotece także towarzyszą rodzice. Na wakacje letnie wszystkie wypożyczone ze szkolnej biblioteki książki wracają do jej lokalu.

Godziny pracy biblioteki

Dzień tygodnia Wypożyczalnia
Czytelnia i pracownia multimedialna
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00

Konwencja Praw Dziecka

To lubię ... Książki, które warto przeczytać

Grzegorz Kasdepke:

• Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci.
  • Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń
  • Detektyw Pozytywka
  • Do trzech odlicz!: Zabawy matematyczne
  • Dziwne przypadki bajkopisarza