Biegi przełajowe

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Biegi przełajowe

Pobiegali w Lasku

W Lasku Miejskim w Chojnicach odbyły się drużynowe biegi przełajowe. Uczniowie naszej szkoły zaliczyli udany start w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Dwukrotnie stanęli na podium.

Do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych stanęli uczniowie chojnickich szkół podstawowych. W biegach wystartowało po pięciu reprezentantów szkół. Do klasyfikacji końcowej, liczyły się poszczególne miejsca, uzyskane przez zawodników danej podstawówki. Zarówno rywalizację dziewcząt, jak i chłopców zdominowali uczniowie chojnickiej „piątki”, zwyciężając w każdej kategorii.

Nasze ekipy spisały się bardzo dobrze. Reprezentacja młodszych chłopców (rocznik 2010 i młodsi) w Igrzyskach Dzieci zajęła drugie miejsce. Czterech z pięciu naszych zawodników znalazło się w ścisłej dziesiątce biegu na dystansie 1000 m.

Drugie miejsce zajęły również nasze starsze dziewczęta (rocznik 2008-2009), starsi chłopcy natomiast uplasowali się na piątej pozycji.

Indywidualnie bardzo dobrze pobiegł Karol Żywicki z klasy 6 a, kończąc swój bieg na drugim miejscu w kategorii młodszych chłopców. Trzecia indywidualnie była Laura Goss z klasy 8 c w rywalizacji starszych dziewcząt. Karol i Laura tym samym awansowali do zawodów powiatowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Igrzyska Dzieci: Mateusz Budryca, Karol Żywicki, Oliwier Skiba, Aleksander Marasz i Ksawery Reszka.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Laura Goss, Wiktoria Żywicka, Amelia Stanisławska, Daria Skórczewska, Dominika Jażdżewska, Szymon Mrugalski, Tymoteusz Żalikowski, Filip Knitter, Oskar Filpczak, Bartosz Wnuk – Lipiński.