Karol i Laura pobiegli w finale powiatowym

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Karol i Laura pobiegli w finale powiatowym

Najlepsi zawodnicy z powiatu chojnickiego rywalizowali w Lasku Miejskim w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Wśród najlepszych biegaczu, znalazła się dwójka naszych reprezentantów.

Oprócz rywalizacji zespołowej, do walki przystąpili również biegacze i biegaczki, którzy we wcześniejszym etapie zawodów zajęli miejsce w pierwszej trójce. Do rywalizacji w finale powiatowym przystąpiło dwóch reprezentantów naszej szkoły: Karol Żywicki i Laura Goss. W walce o finał wojewódzki, zawodnicy i zawodniczki mierzyli się na dystansie 1000 m., a prawo startu w finale wojewódzkim wywalczyło trzech pierwszych zawodników każdego biegu.

Niewiele do awansu do finału wojewódzkiego, zabrakło Karolowi Żywickiemu, który bieg ukończył na miejscu piątym. Karol spisał się bardzo dobrze. Na mecie był pierwszym zawodnikiem z Chojnic.

Niestety w walce o dobrą lokatę, Laurę Goss wykluczyła kontuzja stopy. Laura pomimo bólu, bieg zdołała ukończyć, zajmując miejsce w piętnastce.

Gratulujemy naszym zawodnikom. Jesteśmy z Was dumni J