Piłka nożna. Nasze dziewczyny najlepsze!

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia, Sport
Piłka nożna. Nasze dziewczyny najlepsze!

Wygrałyśmy w piłkę nożną !

Drużyna dziewcząt naszej szkoły zwyciężyła w miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Chłopcy zajęli piąte miejsce.

Kolejne rozgrywki miejskie w ramach kalendarza Szkolnego Związku Sportowego odbyły się na boisku Modrak w Chojnicach. Tym razem starsi uczniowie (rocznik 2008- 2009) rywalizowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Do zawodów, których jako szkoła byliśmy organizatorami, przystąpiło pięć drużyn dziewcząt i sześć ekip chłopców.

Nasze dziewczyny najlepsze

Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10 spotkań turnieju dziewcząt, najlepsze okazały się zawodniczki SP 3, które w całym turnieju straciły tylko jedną bramkę, zdobywając osiemnaście. Nasze dziewczyny odniosły cztery zwycięstwa, nie ponosząc żadnej porażki. Tym samym awansowały do finału powiatowego, który również wygrały. Już 08.05.23 dziewczęta powalczą w półfinale wojewódzkim.

Wyniki spotkań dziewcząt:

SP 3 – SP 5 3:1

SP 3 – SP 1 4:0

SP 3 – SP 7 5:0

SP 3 – SP 8 6:0

Chłopcy zbyt gościnni

Niezwykle gościnni okazali się za to nasi chłopcy. Jako gospodarze turnieju, w rywalizacji grupowej ponieśli dwie porażki i musieli zadowolić się walką o miejsce piąte. Mecz z Katolicką Szkołą Podstawową wygrali 1:0.

Wyniki spotkań chłopców:

SP 3 – SP 1 1:5

SP 3 – SP 5 1:4

mecz o 5 miejsce: SP 3 – SP Katolik 1:0

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Laura Goss, Sandra Elas, Maryna Tsynkun, Daria Skórczewska, Nadia Szymańska, Agnieszka Zilse, Amelia Zblewska, Dominika Jażdżewska, Wiktoria Modrzejewska.

Chłopcy: Filip Knitter, Oskar Filipczak, Aleksander Wójcik, Szymon Mrugalski, Jan Klapa, Dawid Czerniewski, Bartosz Wnuk Lipiński, Tymoteusz Żalikowski.