Igrzyska Dzieci w piłkę nożną

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia, Sport
Igrzyska Dzieci w piłkę nożną

Nasza szkoła zorganizowała miejskie Igrzyska Dzieci w piłkę nożną. Niestety nasi chłopcy przegrali w finale.

Do miejskich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt i chłopców, które zorganizowaliśmy na boisku Modrak w Chojnicach, przystąpiło po sześć drużyn w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Oprócz drużyn, reprezentujących naszą szkołę, w piłkę nożną zagrały ekipy SP 1, SP 5, SP 7, SP 8 i Katolickiej SP.

Dziewczęta na trzecim

Ze względu na liczbę drużyn, rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Dziewczęta po przegranej 0:1 z SP Katolik oraz zwycięstwie nad SP 1 1:0, awansowały do półfinału. W walce o finał zmierzyły się z SP 5. Niestety po porażce z SP 5 0:3, musiały zadowolić się walką o miejsce trzecie. W „finale pocieszenia” udanie zrewanżowały się „katolikowi” za grupową porażkę i ograły SP Katolik 3:0.

Wyniki:

SP 3 – SP 1 1:0

SP 3 – SP Kat 0:1

Półfinał: SP 5 – SP 3 3:0

Mecz o 3 miejsce: SP Kat – SP 3 0:3

Chłopcy na drugim

Chłopcy w toku gry wyrastali na faworytów turnieju. Po niemrawym początku zawodów i bezbramkowym remisie z SP8, z meczu na mecz wyglądali coraz lepiej. Pokonali SP 7 4:0, SP Katolik 1:0 i w finale po raz kolejny zmierzyli się z „ósemką”. Niestety pomimo bardzo ofensywnej gry, nie udało się naszym chłopcom strzelić gola. „Ósemka” wyprowadziła dwa szybkie ataki, zdobywając dwie bramki. Tym samym musieliśmy zadowolić się drugim miejscem w turnieju. Wynik cieszy aczkolwiek pozostaje pewien niedosyt, bo było blisko.

Wyniki:

SP 8 – SP 3 0:0

SP 3 – SP 7 0:4

Półfinał: SP Kat – SP 3 0:1

Finał: SP 8 – SP 3 2:0

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Agata Sobczyk, Zosia Wegner, Zosia Lewinska, Patrycja Lica, Milena Ginter, Kamila Świerczyńska.

Chłopcy: Mateusz Budryca, VadymDemchuk, Szymon Lewandowski, Aleksander Marasz, Ksawery Reszka, Szymon Siwiński, Oliwier Skiba, Karol Żywicki.