Szkolne rekolekcje, kwiecień`2023

Szkolne rekolekcje, kwiecień`2023

Tegoroczne rekolekcje szkolne zostały poprowadzone przez s. Annę i s. Syncję, które na co dzień mieszkają i pracują w Poznaniu. Siostry są ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Siostry Klawerianki to międzynarodowe zgromadzenie zakonne. Zgromadzenie to tworzy wspólnoty na wszystkich kontynentach. Ich charyzmatem jest ożywianie miłości do Boga i bliźnich, szczególnie do potrzebujących z terenów misyjnych. Zgromadzenie założyła w 1894 r. Polka, bł. Maria Teresa Ledóchowska , w Polsce istnieje od 1931 r. Na świecie jest ok. 220 klawerianek, w tym ok. 60 Polek, z czego połowa na misjach. Serdecznie dziękujemy siostrom za podzielenie się z z nami doświadczeniem misji. Był to dobry czas poznawania realnego świata Afryki.

We środę przed naukami rekolekcyjnymi szkolne koło teatralne pod okiem pani Agnieszki Szynalewskiej przygotowało dla nas przedstawienie "W sieci", a klasa 3b pod okiem pani Hani Kiedrowicz zaprezentowała piosenkę z tym tematem związaną.

Galeria - zdjęcia z rekolekcji, prace wykonane przez uczniów, zespół 3b prezentujący piosenkę, aktorzy teatru "Maskarada"