Powrót Chojnic do macierzy

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Powrót Chojnic do macierzy

SP 3 uczciło 99 rocznicę powrotu Chojnic do Macierzy, apelem przygotowanym przez historyków: p. Piotra Skorupskiego oraz p. Lucynę Bardelską, dekoracją natomiast zajęła się p. Maria Wolanik,  który stanowił podsumowanie całotygodniowej edukacji regionalnej jaka miała miejsce na wszystkich przedmiotach. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas IV – V oraz VI – VIII mieli okazję obejrzeć film edukacyjny, promujący region oraz wspólnie przypomnieć  sobie okoliczności powstania boiska sportowego „Sępik”, z którego jesteśmy niezmiernie dumni. Ponadto  reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w potyczkach międzyklasowych  z wiedzy o Chojnicach. Do zadań uczniów należało między innymi odgadnięcie jakie nieistniejące już budynki przedstawione zostały na dawnych fotografiach  Chojnic. Przedstawiciele braci uczniowskiej – klasa 8 e wraz z pocztem  sztandarowym oraz p.  Ewą Murawską wzięli także udział w oficjalnych obchodach święta w dniu 31.01 2019 r.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z wiedzy o Chojnicach:

Kategoria: klasy IV – V

I miejsce : klasa V c reprezentanci:

- Marta Piekut,

- Paweł Osowski,

- Amelia Kotecka.

II miejsce: klasa Va reprezentanci:

- Jagoda Matthes,

- Krzysztof Pestka,

- Wiktor Wysocki.

III miejsce: klasa IV b reprezentanci:

- Anna Mientka,