BRD - Nasza drużyna najlepsza w powiecie!

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
BRD - Nasza drużyna najlepsza w powiecie!

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 3 była gospodarzem powiatowych eliminacji turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła okazała się jednak mało gościnna. Reprezentacja „Trójki” zwyciężyła w turnieju.

W turnieju powiatowym BRD, wzięły udział ekipy z powiatu chojnickiego, które wygrały wcześniejszy etap gminny i miejski. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza czyli grupa I i grupa starsza czyli grupa II. Nasza szkoła, jako zwycięzca etapu miejskiego, wzięła udział w rywalizacji grupy starszej. Oprócz reprezentantów SP 3, z zadaniami mierzyli się trzyosobowe ekipy z Konarzyn, Brus, Czerska i Kłodawy.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, podczas rozwiązywania testu pisemnego. W drugim etapie, zawodnicy udzielali pierwszej pomocy. Rywalizację w turnieju kończyła jazda rowerem po torze przeszkód.

Zwycięstwo z pewnym niedosytem

Z zadaniami turnieju najlepiej poradzili sobie nasi uczniowie. W klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce. Chłopcy byli zdecydowanie najlepsi w jeździe rowerem. Całkowicie zdominowali ten etap turnieju. Kamil Grochowski zajął pierwsze miejsce, a Nikodem Fierek i Kacper Klóskowski byli drudzy na torze przeszkód.

Niestety jednak najlepsza pozycja uzyskana podczas jazdy rowerem nie wystarczyła Kamilowi do zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej, na które składał się jeszcze wynik testu przepisów oraz pierwszej pomocy. Do nagrody głównej czyli roweru Kamilowi zabrakło jednego punktu. Z roweru ucieszył się zawodnik z Konarzyn. Kamil Grochowski zajął drugie miejsce, Kacper Klóskowski był czwarty a Nikodem Fierek piąty.

Kolejny start już za tydzień

Nasi chłopcy będą reprezentować powiat chojnicki podczas finału wojewódzkiego turnieju BRD, który 20.05 odbędzie się w miejscowości Szopa, w gminie Miechucino. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny start.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach – w składzie: Kacper Klóskowski, Nikodem Fierek, Kamil Grochowski; opiekun: Joanna Jaster
  2. Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku