Konkurs czytelniczy w naszej bibliotece

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Konkurs czytelniczy w naszej bibliotece

W poniedziałek 22 maja 2023 roku w bibliotece odbył się pierwszy etap konkursu czytelniczego "Książka i kot" opartego na książkach Grzegorza Szlangi. Konkurs przeprowadziła pani Wioletta Karpiak, bibliotekarka z Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach.
Miejska Biblioteka Publiczna jest organizatorem tego miejskiego wydarzenia czytelniczego. Młodzi czytelnicy mają okazję zapoznać się z literacką twórczością Grzegorza Szlangi, reżysera, aktora instruktora, animatora życia teatralnego w Chojnicach oraz propagatora czytania i książek wsród dzieci, twórcy wielu akcji czytelniczych w mieście skierowanych właśnie do dzieci..

Na pytania konkursowe w formie otwartej odpowiadało w naszej szkolnej czytelni dziesięcioro uczniów z kl IV - VI.

Po sprawdzeniu testów przez organizatorów otrzymaliśmy informację, że do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się:

Natasza Piesik, 6a
Anna Skorupska, 5a
Szymon Krawczyk, 5b

Bardzo Gratulujemy!

Drugi, miejski etap konkursu odbędzie się w poniedziałek , 29 maja w Czytelni dla dorosłych, obowiązywać będzie znajomość książek Grzegorza Szlangi "Janek i kot" oraz "Basia i kot"