Mam talent`2023

Mam talent`2023

"Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga"

(Isabelle Laflèche)

Wtorkowe popołudnie, 30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 upłynęło pod znakiem prezentacji artystycznych uczniowskich talentów. Odbyły się szkolne pokazy “Mam talent”!
W tym roku występy utalentowanych uczniów miały charakter szczególny, ponieważ dzieci prezentowały wokalne, instrumentalne i taneczne predyspozycje przed bardzo profesjonalnymi jurorami, którzy sami z sukcesami występują na scenie dzieląc się z publicznością swymi artystycznymi pasjami i talentami. Są absolwentami SP nr 3 oraz najsympatyczniejszymi śpiewającymi jurorami, którzy nie dość, że wspierają młodszych, dla każdego mają dobre słowo, no i poproszeni przez występujące osoby oraz publiczność, dają się namówić na mały koncert...

O kim mowa?

Naszymi głównymi jurorami pokazów szkolnych „Mam talent!” byli Marta Wieczorkiewicz oraz Mateusz Straszewski i Sebastian Sikorski z RoomX. Między jurorami i występującymi szybko nawiązała się ważna nić pokoleń, co było zapowiedzią miłego artystycznego popołudnia. Nie obyło się bez wspomnień. Dowiedzieliśmy się, że Marta Wieczorkiewicz zadebiutowała właśnie na szkolnych pokazach “Mam Talent” w klasie pierwszej. O dziwo, nie był to śpiew, a taniec solowy, ale już wtedy zauważony. Popisy wokalne nastąpiły później, m.in. na szkolnych jasełkach. Mateusz Straszewski pamięta wiele szkolnych wydarzeń artystycznych, a Sebastianowi Sikorskiemu nie dane było w szkolnych latach zabłysnąć tu w solowych wokalnych popisach. Nadrobił to po latach z nawiązką podczas realizacji teledysku "RoomX" pt. „Złudzenia” w naszej szkole, pracy nad nagraniem „Nasz wspólny dom", w którym w chórku występują nasi uczniowie oraz … koncertu spontanicznie zainicjowanego w sali gimnastycznej właśnie we wtorek 30 maja A.D. 2023. No i  teraz najważniejsze, padła ważna obietnica - 6 czerwca 2023 roku podczas Festynu Rodzinnego w SP nr 3 wystąpi RoomX na żywo! (dziękujemy i czekamy)

Podczas tegorocznej edycji szkolnego “Mam talent” jury zobaczyło i wysłuchało  na scenie piętnaścioro uczniów prezentujących się w kategoriach wokal, taniec, gra na instrumencie muzycznym. Wszyscy zdali się pamiętać, że swoim talentem należy się pięknie popisać, pokazać co się potrafi i cieszyć się talentem. Każdy wykonawca zrobił to świetnie, każdy wygrał, co bardzo podkreślili nasi jurorzy wspomagani przez Dyrektora szkoły, Karola Kołyszko, Przewodniczącego Rady Rodziców, pana Łukasza Masiaka, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli przedmiotów artystycznych oraz widownię

Jury przyznało  wyróżnienia I stopnia:

dla Julii Religi w kategorii taniec,

dla Nadii Szymańskiej w kategorii śpiew

Wyróźnienia II stopnia

dla duetu Natalia Sikorska i Marcelina Gibowska w kategorii śpiew

dla duetu Mariami Maisuradze i Maryna Tsyrkun w kategorii taniec

dla Cezarego Girzelskiego (najmłodszy wykonawca z kl. 1) w kategorii śpiew z własnym akompaniamentem

Nagrodę publiczności otrzymała Nadia Szymańska (taniec i śpiew)

Dla pozostałych wykonawców przygotowano dyplomy udziału.

To był niezapomniany “Mam talent”,

Nad jego przygotowaniem czuwali nauczyciele: Monika Fierek, Agnieszka Szynalewska, Hanna Kiedrowicz, Katarzyna Szczepańska, Anita Leszczyńska i Wojciech Przytarski