Jesteśmy razem!

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Jesteśmy razem!

Rodzinny Festyn Ekologiczny w SP3 pod hasłem “Jesteśmy razem” w czerwcowe wtorkowe popołudnie przyciągnął, jak zwykle, tłumy odwiedzających.

Nie brakowało chętnych do udziału w licznych konkursach i zabawach. Na boiskach szkolnych swoje stanowiska przygotowali m.in. : Park Narodowy Bory Tucholskie, Zaborski Park Narodowy, Straż Miejska, Obi, Drużyna spod Starych Dębów, Bractwo Rycerskie Herbu “Tur”, Autochodzik, grupa ASG z replikami broni, harcerze z 40 Drużyny im. Zawiszy Czarnego oraz Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej a także OSP z wozem strażackim, który można było zwiedzać.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zaplatanie kolorowych warkoczyków, tatuaże, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i zamki, modelowanie baloników, bańki mydlane, zawody sportowe oraz strzelanie z łuku. Nie zapomniano także o dorosłej części przybyłych, która mogła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego, przystępując do fundacji DKMS, zakupić rośliny pochodzące ze szkółki roślinnej Listek czy maskotki.

Na wszystkich czekał poczęstunek: bigos, grochówka, kiełbaski z grilla, domowe ciasta, wata cukrowa, ciepłe i zimne napoje - o te ostatnie zadbał Samorząd Uczniowski przygotowując pyszną lemoniadę.

Całość imprezy uświetnił występ  zaprzyjaźnionych absolwentów SP3,  z którymi szkoła współpracuje realizując wspólne projekty. Koncert Sebastiana Sikorskiego oraz Mateusza Straszewskiego, czyli zespołu Roomx, pozwolił przypomnieć różnorodne i bardzo znane utwory chojnickiej grupy oraz powstałe przy naszym współudziale hity!

Na szkolnej scenie zaprezentowały się również uczniowskie talenty m.in. w tańcu Nadia Szymańska, Roztańczone Trójeczki, grupa zerówkowa oraz w występie wokalno - muzycznym Cezary Girzelski i Oliwier Wirkus.

Panowała ciepła w serduchach ... a na dworzu wręcz upalna aura! Na kłopoty z nasłonecznionymi nadmiernie boiskami radę znaleźli  strażacy zaproszeni na festynowew pokazy. Dzięki nim przy Sępiku powstała chłodna wodna kurtyna, jeszcze jedna frajda dla rozbawionej dziecięcej gromady. Kto chciał, schłodził się wybornie!

Wielkie gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego wydarzenia. Uśmiechy i radość wypisana na twarzach dzieci dowodzą, że wszyscy bawili się doskonale, spędzając wspólnie czas!