Być w drużynie

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Być w drużynie

Być drużynie „Najlepszej z najlepszych”

Pod koniec marca 2023 roku dowiedzieliśmy się, że Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Charzyków sięgnęła po najwyższe trofeum w ogólnopolskim konkursie „Najlepsi z najlepszych”. Młodzi strażacy z OSP Charzykowy pokonali aż 77 drużyn pożarniczych z całej Polski i uzyskali tytuł wzorowej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Podczas konkursowych zmagań oceniano ich działalność i aktywność na przestrzeni całego 2022 roku. Sebastian Homa, uczeń klasy 7b, który należy do tej znamienitej drużyny wczoraj miał okazję zaprezentować w szkole zdobyty przez drużynę puchar. Gościem Dyrektora szkoły była też pani Klaudia Labenz, opiekunka najmłodszych strażaków z Charzyków. Spotkanie z Dyrektorem było  okazją do podzielenia się wrażeniami z wyprawy strażaków do Warszawy (12 czerwca 2023 r.). Wyjazd ten związany był z udziałem w konferencji OSP – Potencjał Młodych oraz podsumowaniem konkursu ,,Najlepsi z najlepszych”, no i przekazaniem pucharu w ręce zwycięskiej młodzieży! Młodzi strażacy przede wszystkim w żołnierskim szyku stanęli przy Grobie Nieznanego Żołnierza, salutowali w hołdzie poległym bohaterom, później w Muzeum Etnograficznym uroczyście odebrali puchar, a ich opiekunka, Klaudia Labenz tytuł Honorowego Członkostwa w Zarządzie Głównym Związku OSP RP.
O młodzieży z charzykowskiego OSP wiemy, że jest bardzo aktywna w działaniu, uczestniczy w wielu akcjach, m.in. sprzątania brzegów Jeziora Charzykowskiego, w Jarmarku Ekoturystycznym "Czym Chata Bogata", młodzi zdobywają laury w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, czy też Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej`. Poza tym wspólnie spędzają czas, bawią się i szkolą w pożarniczym działaniu. Brawo młodzi strażacy!
Dla potwierdzenia naszej opinii prezentujemy promocyjny film Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Charzyków. – film tutaj

Być drużynie „Najlepszej z najlepszych”

Pod koniec marca 2023 roku dowiedzieliśmy się, że Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Charzyków sięgnęła po najwyższe trofeum w ogólnopolskim konkursie „Najlepsi z najlepszych”. Młodzi strażacy z OSP Charzykowy pokonali aż 77 drużyn pożarniczych z całej Polski i uzyskali tytuł wzorowej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Podczas konkursowych zmagań oceniano działalność i aktywność MDP na przestrzeni całego 2022 roku. Sebastian Homa, uczeń klasy 7b należy do tej znamienitej drużyny i wczoraj miał okazję zaprezentować w szkole zdobyty przez drużynę puchar. Gościem Dyrektora szkoły była też pani Klaudia Labenz, opiekunka najmłodszych strażaków z Charzyków. Spotkanie z Dyrektorem było okazją do podzielenia się wrażeniami z wyprawy do Warszawy (12 czerwca 2023 r.). Wyjazd ten związany był z udziałem w konferencji OSP – Potencjał Młodych, podsumowaniem konkursu ,,Najlepsi z najlepszych”, no i przekazaniem pucharu w ręce zwycięskiej młodzieży! Młodzi strażacy w szyku stanęli przy Grobie Nieznanego Żołnierza, salutowali w hołdzie poległym bohaterom, później w Muzeum Etnograficznym uroczyście odebrali puchar a ich opiekunka, Klaudia Labenz tytuł Honorowego Członkostwa w Zarządzie Głównym Związku OSP RP.

Dla potwierdzenia naszej opinii prezentujemy promocyjny film Młodzieżowej Drużyny pożarniczej z Charzyków. – film tutaj