Pixblocks

| Opublikowane w: Aktualności
Pixblocks

Drodzy Rodzice,
Z przyjemnością chcieliśmy poinformować, że specjalnie dla szkół, które uczą dzieci programowania z wykorzystaniem platformy PixBlocks – czyli także dla nas, Akademia PixBlocks przygotowała wyjątkową wakacyjną przygodę!

Już teraz, możecie zupełnie za darmo dołączyć do akcji PixMasters, w której do końca wakacji Wasze dzieci mogą dobrze się bawić tworząc gry, uczyć się i odkrywać świat programowania! Na czym polega akcja PixMasters?

• Akcja PixMasters została stworzona w oparciu o metodę małych kroków. Dzieci uczą się programowania przez zabawę, wtedy kiedy mają na to czas. Dzięki temu mają możliwość zaprzyjaźnić się z programowaniem i sprawdzić czy będzie z tego coś więcej

• Przygotowaliśmy 52 zadania do samodzielnego wykonania wraz z videoinstrukcjami mentora, który wyjaśni na czym polega zadanie i jak je zrobić. Dla młodszych (7-10 lat) i dla starszych (11-16) dzieci przygotowane zostały zadania w innych językach programowania, dopasowanych do ich możliwości, tak aby udział w akcji był dla nich przyjemny i ciekawy!

• Co ważne, zadania same się sprawdzają! Aplikacja potrafi zweryfikować poprawność ich wykonania. A w razie potrzeby, zawsze można wrócić do videoinstrukcji mentora.

• Dzieci, które wykonają w trakcie trwania akcji wszystkie 52 zadania, otrzymają na zakończenie certyfikat!

Więcej informacji i zapisy na stronie https://pixblocks.com/pix-masters/

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i ich dzieci! To doskonała propozycja na wakacje dla wszystkich dzieci, które złapały bakcyla programowania, lub dla tych, które mogą mieć do tego smykałkę - jednak, żeby mogły to sprawdzić muszą od czegoś zacząć! A jak wiemy – programowanie się przydaje! A także umiejętności, takie jak logiczne i kreatywne myślenie, cierpliwość i wytrwałość, jakie rozwijają się w trakcie jego nauki.

Udanych wakacji!

Za certyfikaty we wrześniu 6;)