Witaj szkoło! Rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024!

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Witaj  szkoło! Rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024!

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!


4 września 2023 roku  583 uczniów naszej szkoły po wypoczynku wakacyjnym  spotkało się w salach szkolnych z wychowawcami oraz koleżankami , kolegami z zespołów klasowych. Z wielkim zapałem, ochoczo i z uśmiechem zadowolenia witali znane im kąty szkoły, które przez letnie miesiące zyskały nowy blask poprzez planowe odnowienie lub odświeżenie wszystkich wymagających tego wnętrz. Starsze klasy zauważyły również nowy gabinet chemiczny z empariuszem. Już tylko czekać aż poznane zostaną jego możliwości i atuty. Będzie ciekawie i nowocześnie. Nowe bardzo cieszy!
Poniedziałkowe przedpołudnie było też ważnym, niezapomnianym dniem w życiu naszych 74 pierwszoklasistów. Na boisku szkolnym  najmłodsi uczniowie pojawili się razem ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i najbliższymi. Świetnie było świetować ten dzień razem. Pierwszoklasiści zostali powitani występem artystycznym starszych uczniów przygotowanych pod wodzą pani Agnieszki Szynalewskiej (Brawo!). Przejęte powagą chwili maluchy  bardzo serdecznie przywitali -  dyrektor szkoły, Karol Kołyszko i przewodniczący Rady Rodziców, pan Łukasz Masiak. Dyrektor życzył pierwszoklasistom wielkiej energii do nauki, koleżeństwa , wielu osiągnięć szkolnych i zadowolenia z przebywania w zgranych zespołach klasowych. Później z wielką gracją i spokojem pierwszaki udały się pod opieką swoich wychowawczyń  – pań - Lucyny Januszewskiej, Hanny Kiedrowicz, Zenobii Spichalskiej, Anny Kaliszan. Dzieci złożyły też uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów. Obiecały uczyć się pilnie i chętnie, być dobrymi kolegami, przyjaciółmi zwierząt i roślin, szanować pracę swoją i innych, a zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, kochać Ojczyznę i starać się zawsze zajmować pozytywne nastawienie względem otoczenia.
Pierwszoklasiści wraz z rodzicami poznali też swoje sale i inne pomieszczenia szkolne. Uroczyście w dniu rozpoczęcia roku szkolnego powitano też dzieci z oddziału przedszkolnego „Sówki” które tu przygotowują się do szkolnego uczniowskiego startu, który nastąpi już za rok.
My wszystkim uczniom i starszym, i młodszym życzymy udanego roku szkolnego, niech obfituje w dobre, zapadające w pamięć wydarzenia, cieszy wszystkich koleżeństwem w klasach i  efektami  systematycznej pracy uczniów. Niech przyniesie sukcesy, każdemu na miarę  jego możliwości i sił. Niech ten rok odsłoni moc nowych zainteresowań i da dużo radości z uczniowskiego dorastania. Witamy w nowym roku szkolnym!