Mamy nową pracownię chemiczną! Organizujemy XIV targi edukacyjne! (21 września 2023 r.)

Jak co roku we wrześniu w SP3 odbyły się targi edukacyjne czyli przegląd szkolnej oferty edukacyjnej, wychowawczej i opiekuńczej. Swoje stanowiska zaprezentowali m.in.: poloniści, biblioteka szkolna, matematycy, pedagog, psycholog, pedagog specjalny, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przedszkole, Polskie Towarzystwo Dysleksji, chór szkolny, wolontariat, harcerze, szkoła językowa Carlos, świetlice szkolne, Samorząd Uczniowski, laboratoria przyszłości, Bractwo Rycerskie, Miejska Biblioteka Publiczna, ubezpieczenia, nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele języków obcych, oddziały zerowe, Ośrodek Profilaktyki Społecznej, klub sportowy Kolejarz, basen, animator zabaw. Wszystkie stanowiska: piękne, kolorowe i ciekawie przygotowane przyciągały uwagę odwiedzających, których nie brakowało. Targi są świetną okazją do zapoznania się z tym co oferuje szkoła, pozwalają także na bezpośredni kontakt z nauczycielami i opiekunami poszczególnych zajęć.

21 września dokonano także uroczystego otwarcia pracowni chemicznej funkcjonującej w szkole od bieżącego roku szkolnego. Podniosłego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przy współudziale zaproszonych znamienitych gości: wiceburmistrza Chojnic p. Adama Kopczyńskiego, Przewodniczącego Komisji Edukacji Bogdana Kuffla, Dyrektor Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej p. Agnieszki Kortas - Koczur a także przedstawicieli Rady Rodziców SP3 p. Łukasza Masiaka oraz Leszka Synaka. Pracownia chemiczna została wyposażona w empiriusz - nowoczesne narzędzie multimedialne połączone z goglami VR umożliwiające przeprowadzenie wirtualnych doświadczeń w sposób łatwy, przystępny i bezpieczny dla ucznia. Poza pracownią chemiczną w szkole funkcjonuje także sala Laboratoria Przyszłości wyposażona w nowoczesne sprzęty multimedialne: tablety, drukarkę 3D, okulary VR, profesjonalne studio nagrań, a p. Dyrektor Karol Kołyszko podkreślał, że każda sala lekcyjna wyposażona jest w odpowiedni sprzęt multimedialny, tak, aby ułatwić, uatrakcyjnić naukę uczniom oraz podnieść jakość edukacji.
Jesteśmy nowoczesną placówką i bardzo cieszy, że do użytku uczniów trafia sprzęt najnowszej generacji!