Międzyszkolny konkurs językowy K(now) Chojnice – (Po)znasz Chojnice , 23.09.2023

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klasy 8B wzięli udział w konkursie językowym pt. K(now) Chojnice – (Po)znasz Chojnice zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące i Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnicach. Celem konkursu było promowanie nauki języków obcych i poznawanie zwyczajów i ciekawostek na temat różnych krajów europejskich. Ola Jurczenko i Antonina Lewińska, uczennice klasy 8B wraz z nauczycielami języków obcych przygotowały stoisko promujące Holandię. Stoisko było oceniane pod względem oryginalności i bogactwa przekazywanych treści. Pojawiły się na nim gry i zabawy językowe, ciekawostki ukryte pod interaktywnymi kodami QR oraz symbole Holandii czyli przepiękne tulipany, wiatraki i oczywiście rowery. Nie zabrakło również przysmaków typowych dla Holandii. Drugim elementem konkursy była gra terenowa. Szymon Kwiatkowski, Dominik Rostankowski oraz Adrian Wałdoch (8B) mieli za zadanie odnaleźć 15 miejsc na mapie Chojnic. W każdym punkcie uczniowie zmagali się z zagadkami na temat historycznych miejsc w Chojnicach w różnych językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Stoisk przygotowanych przez szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe było łącznie 10, wśród nich: Wielka Brytania, Hiszpania, Grecja czy też Szwecja. Impreza w Parku Tysiąclecia cieszyła się sporym zainteresowaniem.  Było nam miło zaprezentować tam niderlandzkie klimaty, a wyróżnienie trzecim miejscem w konkursie bardzo cieszy!