Czas wyborów - START 02.10.2023 roku!

Czas wyborów  - START 02.10.2023 roku!

Kilkanaście dni przed wyborami parlamentarnymi w Polsce (15.10.2023 r.) w szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Podobnie jak w naszym kraju wybory do SU poprzedzono aktywną, ciekawą kampanią wyborczą.
Wybory przeprowadzono z zachowaniem ordynacji wyborczej obowiązującej podczas wyborów do polskiego parlamentu. Wybory do SU były powszechne, bezpośrednie i tajne.  Prawo uczestniczenia w wyborach posiadali wszyscy uczniowie z kla 4-8. Ustalono miejsce w szkole i przystosowano je do składania głosów. Przygotowano listy dla osób biorących udział w głosowaniu. Każdy uczeń przed głosowaniem  potwierdzał podpisem na liście swój udział w wyborach. Uprawniony uczeń pobierał również dla siebie kartę wyborczą, którą wypełniał i składał do przygotowanej urny wyborczej. Uczniowie poinstruowani byli też jak oddawać ważne głosy. Nad  przebiegiem wyborów czuwały komisje uczniowskie, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i wychowawcy klas.

Do wyborów zgłosiło się 17 uczniów z klas VI – VIII:

1. Lena Bardelska kl. VIIIb
  2. Oliwier Bonik kl. VIIa
  3. Mateusz Budryca kl. VIIa
  4. Lena Bystrzycka kl. VIIa
  5. Joanna Dajnowska kl. VIa
  6. Maciej Glaser kl. VIIa
  7. Martyna Gwizdała kl. VIIa
  8. Adam Januszewski kl. VIII b
  9. Alicja Kempińska kl. VIIa
  10. Antonina Kościelniak VIIIb
  11. Lena Leszczyńska kl. VIIa
  12. Zofia Lewinska kl. VIIa
  13. Aleksandra Lis kl. VIIa
  14. Natasza Piesik kl. VIIa
  15. Antoni Trzebiatowski kl. VIa
  16. Natasza Turzyńska kl. VIIa
  17. Agata Urbanowicz kl. VIIa

Do głosowania wyborczego uprawnionych było 357 uczniów, głosowało 305, ważne głosy oddano 305.

Wyniki przedstawiają się następująco:

1.  Przewodniczący: Mateusz Budryca, kl. VIIa

2.  Zastępca: Antoni Trzebiatowski, kl. VIa

3.  Skarbnik: Adam Januszewski, kl. VIIIb.

Członkowie SU: Joanna Dajnowska, Aleksandra Lis, Antonina Kościelniak, Lena Bystrzycka, Lena Bardelska, Oliwier Bonik, Natasza Piesik, Maciej Glaser, Lena Leszczyńska, Zofia Lewinska, Martyna Gwizdała, Natasza Turzyńska, Agata Urbanowicz, Alicja Kempińska.

Samorząd Uczniowski w nowym składzie przed rozpoczęciem pracy  spotkał się już z Dyrektorem szkoły. Była okazja przyjęcia od włodarza szkoły gratulacji za zaufanie jakim obdarowali wybranych  uczniów ich wyborcy – koleżanki i koledzy ze szkoły,  porozmawiania o obowiązkach przedstawicieli SU oraz planach pracy samorządu w  placówce.