Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

Życzenia dla pracowników szkoły

12 pażdziernika w sali gimnastycznej odbyło się niezwykle miłe spotkanie, uczniów z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi naszej szkoły. W sobotę wszak w naszym kraju obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej [14 października].

Z tej okazji odwiedzili nas także emerytowani pracownicy szkoły. Miło było świętować mając u boku ludzi, którzy swoje zawodowe życie związali z naszą szkołą. Mnóstwo wspomnień i kawał naszej historii, a także spotkanie młodego i starszego pokolenia ludzi oświaty.  Dyrektor Karol Kołyszko złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenie pomyślności, zdrowia, powodzenia, a obecnym pracownikom satysfakcji z wykonywanych obowiązków, przypomniał także historię oświatowego święta. Obchodzone jest ono w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Tegoroczne obchody oswiatowego święta były niezwykle ciepłe, wzruszające i serdeczne. Przed zebranymi w sali gimnastycznej pracownikami we wdzięcznym pokazie słowno – muzycznym wystąpiły dzieci z oddziału zerowego SP3 i od razu podbiły serca tych, dla których występowały. Dzieci  wskazywały, jak wiele ludzi wykonuje tu swoją pracę, aby szkoła dobrze funkcjonowała każdego dnia. Robiły to bardzo dowcipnie wykorzystując przygotowane plakaty. Żartobliwy obraz szkolnego życia w  scenkach przepełnionych żartami przekazał także zespół teatralny „Maskarada”, a debiutująca na szkolnej scenie klasa I b w żywiołowej piosence pochwaliła się swoimi już doborowymi wokalnymi umiejętnościami. Z pewnością będzie to bardzo rozśpiewania gromada. Widownia zebrana w sali gimnastycznej wysłuchała także dedykowanej pracownikom oświaty piosenki „Sobie i Wam”. Zrobiła ona na słuchaczach poruszające, emocjonujące wrażenie. Jej słowa jako życzenia przekazujemy całej społeczności szkolnej, wszystkim pracownikom, a także czytelnikom naszej internetowej strony.

Życzymy sobie i Wam, by nas było stać na święty spokój,
[Życzymy] szczęścia ile się da, miłości w bród, Mądrych ludzi wokół.”

Szkolna uroczystość była bardzo szczególna dla pani Celiny Babińskiej, która od września jest już emerytowanym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Podczas uroczystości panią Celinę w imieniu społeczności szkolnej pożegnali Dyrektor szkoły Karol Kołyszko, przewodniczący Rady Rodziców, Łukasz Masiak i opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Renata Bukowska.

W bieżącym roku Nagrody Burmistrza Miasta Chojnice z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbiorą panie Ewa Murawska i Zenobia Spichalska. Piętnaścioro nauczycieli i szesnaścioro pracowników administracji i obsługi wyróżnionych  zostanie Nagrodami Dyrektora Szkoły.

Bardzo dziękujemy dzieciom z naszej szkoły za uroczy program artystyczny przygotowany dla pracowników szkoły. Prowadzącymi popołudniowe spotkanie były uczennice kl. 6 b, Olga Gołuńska i Nadia Kurlandt.
Dzieci do występów na scenie przygotowali wychowawcy i opiekunowie szkolnych kół artystycznych.