Chłopcy walczyli w półfinale

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Sport
Chłopcy walczyli w półfinale

Na półfinale wojewódzkim, uczniowie SP 3, zakończyli udział w tegorocznych rozgrywkach w badmintona. Trzecie miejsce obu drużyn to ogromny sukces naszych chłopców.

Udział chłopców w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej to niewątpliwie duży sukces naszych reprezentacji. Chłopcy bowiem okazali się najlepsi w dwóch wcześniejszych etapach rozgrywek badmintona. Szymon Nalewaj i Maksymilian Kłopotek – Główczewski rywalizowali w Igrzyskach Dzieci. Kamil Grochowski, Mateusz Budryca i Krystian Ernest walczyli natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Obie reprezentacje w pierwszej fazie zwyciężyły w etapie miejskim. Następnie nasi badmintoniści okazali się najlepsi w finale powiatowym szkolnych rozgrywek, gdzie pewnie pokonali chłopców ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie 3:0.

Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się w Wielkim Podlesiu. Tam, nasi reprezentanci mieli możliwość walki z najlepszymi ekipami z powiatu starogardzkiego, kościerskiego i gdańskiego. Każda z naszych reprezentacji wygrała jedno spotkanie podczas półfinału wojewódzkiego. Szymon Nalewaj i Maksymilian Kłopotek -Główczewski zajęli trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w badmintonie chłopców. Kamil Grochowski, Mateusz Budryca i Krystian Ernest również znaleźli się na najniższym stopniu podium, podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy chłopcom świetnego wyniku.