Drugoklasiści w świecie tylko dla czworonogów!

Drugoklasiści w świecie tylko dla czworonogów!

Tu wiedzą jak zadbać o czworonoga!

W piątek 27 października 2023 roku drugoklasiści z klas "a, b" wybrali się do  Salonu Pielęgnacji Psów Manczi w Chojnicach. To ciekawe miejsce, w którym można poobserwować, jak właściciele czworonogów dbają o swoich podopiecznych a jednocześnie niezawodnych przyjaciół. Dzieci poznały nie tylko tajniki i sekrety pielęgnowania psich piękności, ale także uporządkowały wiadomości o zdrowiu piesków , o tym co im służy, co szkodzi, z czego dla ich dobra należy rezygnować. Przypomniały sobie jak czworonogi mogą reagować na zachowanie ludzi oraz jak my musimy zachowywać się w ich towarzystwie, aby kontakty ze zwierzętami były bezpieczne i przyjazne. Niazawodnych przyjaciół czworonogi mają w obu klasach wielu, toteż nic dziwnego, że  rozmowy z osobami pracującymi w salonie bardzo uczniów zaabsorbowały, a jego wnętrza zaciekawiły i urzekły. To była bardzo miła i pouczająca wycieczka. Świetnie było pobyć w tym świecie zaplanowanym tylko dla czworonogów!
I bardzo, bardzo dziękujemy za miłe upominki!