"Dzieciństwo wierszem malowane 2019"

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy

5 marca 2019 r. odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego, miejskiego konkursu recytatorskiego „Dzieciństwo wierszem malowane”.

W  Centrum Sztuki Collegium ARS zebrali się młodzi recytatorzy z chojnickich szkół podstawowych, w łącznej liczbie 36 osób, wyłonieni podczas eliminacji w swoich szkołach. Jurorzy w składzie : Grzegorz Szlanga, Anna Lipińska, Anna Gostomczyk – Wieczorkiewicz, podkreślali wysoki poziom konkursowych recytacji oraz ogromny talent i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Imprezę , po raz kolejny, poprowadził Andrzej Schulz, który także w przerwie, podczas burzliwych obrad jury, przygotował szereg zabaw dla dzieci oraz ich opiekunów, dzięki czemu konkurs przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek oraz gorąca kawa i herbata. Konkurs  w kategorii klas I – III otworzyła dyrektor Przedszkola nr 3 p. Danuta Siluk, a w kategorii klas IV – VIII dyrektor Zofia Myszka.

 

Wyniki:

Kategoria klas I – III

1.miejsce Natalia Markowska SP5

2.miejsce Paulina Radtke SP3

3.miejsce Lidia Chodyna SP1

Wyróżnienia:

- Alicja Sawicka SP7

- Oliwier Bonik SP3

Nagroda specjalna: Zuzanna Reszka SP7

 

Kategoria klas IV – VIII

1.miejsce Ignacy Rutkowski SP3

2.miejsce Helena Brzezińska SP3

3.miejsce Magdalena Dolina SP8

 

Wyróżnienia:

- Wiktoria Lubińska SP1

- Adam Markowski SP5

Nagroda specjalna : Pola Sakowska SP1

 

 

Osoby, które zajęły miejsca 1 – 3 , oprócz nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców SP3 oraz biletu do kina zasponsorowanego przez Chojnickie Centrum Kultury, otrzymały także bezpośrednie prawo do udziału w etapie powiatowym Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej, który odbędzie się w dniach 26-27.03.2019 r.

Każdy z uczestników otrzymał drobną nagrodę pocieszenia: kolorowanki antystresowe oraz kolorowe ołówki.

Organizatorami konkursu byli Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 oraz Chojnickie Centrum Kultury. Na kolejną edycję konkursowych zmagań zapraszamy już za rok!