Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2023

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2023

Październik jest miesiącem poświęconym świadomości dysleksji. W naszej szkole działa Oddział Terenowy  Polskiego Towarzystwa Dysleksji numer 61. Jak co roku w tym czasie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia związane z obchodami europejskiego tygodnia, w tym roku pod hasłem: "Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie".

Młodsze dzieci  wzięły udział w Konkursie głosowania dla klas trzecich. Klasa Ic miała okazję zapoznać się i wykorzystać w zabawie kreatywne klocki znajdujące się w laboratorium przyszłości.

Klasa IIc podczas zajęć wychowania fizycznego w sali doświadczania świata bawiła się w turlanie na dywanie, po czym wykonała jesienne ćwiczenia z wykorzystaniem kartek, kredek i kostek do gry pt. "Wyturlaj..." ( dynia,  grzyb, liść).

Klasa Id obejrzała film pod tytułem "Czym jest dysleksja", zagrała w grę memory z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz wykonała kartę pracy, w której zostały zakodowane litery za pomocą symboli. Zabawy były wyborne i bardzo angażowały dzieci.

Dodatkowo do sali terapeutycznej zakupiono sprzęt pomagającym dzieciom w koncentracji uwagi.

Zwieńczeniem całego tygodnia, dzięki zaangażowaniu koordynatorek projektu Grażynie Jereczek i Joannie Orlikowskiej, było uzyskanie certyfikatu dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach zaświadczający, że placówka brała aktywny udział w programie społecznym "Szkoła z innowacją Polskiego Towarzystwa Dysleksji: "Przełamujemy bariery, uczymy się razem" w roku szkolnym 2022/2023.
Wszystkim nauczycielom zaangażowanym działania w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji dziękujemy.

Grażyna Jereczek

Asia Orlikowska