Tenisiści najlepsi w powiecie

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Tenisiści najlepsi w powiecie

Tegoroczne rozgrywki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego chłopców są bardzo udane w wykonaniu naszych zawodników. Po zwycięstwie w zawodach miejskich, nasza reprezentacja okazała się najlepsza również w etapie powiatowym.

W tegorocznych zawodach szkół podstawowych w tenisa stołowego nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje. Olga Gołuńska i Nadia Kurland wzięły udział w Igrzyskach Dzieci dziewcząt, a Nikodem Orlikowski, Mateusz Budryca i Oliwier Bonik rywalizowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców. Obie nasze drużyny, w rozgrywkach miejskich nie miały sobie równych. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy okazali się najlepsi w Chojnicach, pokonując drużyny z SP 1 i SP 7. Tym samym awansowali do rozgrywek powiatowych.

Zawody powiatowe odbyły się w Konarzynach. Niestety nasze dziewczęta po porażkach z SP Nowa Cerkiew, SP Konarzyny i SP Czyczkowy zajęły w rozgrywkach czwarte miejsce.

Chłopcy wypadli lepiej. Po zwycięstwie 3:1 z SP Nową Cerkwią i 3:1 z SP Kosobudy, triumfowali w zawodach powiatowych.

To niewątpliwie duży sukces naszych tenisistów, którzy już w we wtorek 21.11.2023, reprezentować będą nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców.

Gratulujemy naszym tenisistom i trzymamy kciuki za dobry występ w półfinale.