Mistrz klawiatury-konkurs ogólnopolski

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy kuratoryjne
Mistrz klawiatury-konkurs ogólnopolski

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w konkursie ogólnopolskim z szybkiego pisania. W tym roku odbyła się już  XI edycja. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Interinfo Polska -organizacja non-profit działająca na rzecz popularyzacji umiejętności metodycznego pisania na klawiaturze.

Miło mi poinformować, że nasza drużyna w składzie:

*Martyna Gwizdała,

*Agata Urbanowicz,

*Bartek Januszewski,

*Wiktor Machut zajęli 6 miejsce w kraju.

Pierwsze miejsce  w kraju zajął Wojciech Nawrocki, wystukując18599 pkt,

2 miejsce Miłosz Piątkowski wystukując 16879 pkt że Szkoły Podstawowej w Ustrzykach Dolnych,

3 miejsce Piotr Cyrek z Zespołu Szkół Łącznosci w Krakowie z wynikiem 14996 pkt.

Ćwiczcie bo za rok znowu będziemy walczyć o 1 miejsce i zakwalifikują się tylko najlepsi.

Umiejętność szybkiego pisania dostrzegana jest również przez sztuczną inteligencję. Oto co mówi na temat zalet tej ważnej w przyszłości umiejętności:
1. **Efektywność czasowa:** Szybkie pisanie pozwala wydajniej przekazywać informacje. Osoby, które potrafią szybko pisać, są w stanie wyrazić swoje myśli szybciej, co może zwiększyć produktywność w pracy czy szkole.
2. **Komunikacja:** W dzisiejszym świecie, gdzie komunikacja odbywa się często poprzez wiadomości tekstowe, e-maile czy komunikatory, umiejętność szybkiego pisania pozwala szybciej odpowiadać na wiadomości, co sprzyja płynniejszej interakcji z innymi.
3. **Konkurencyjność na rynku pracy:** W wielu zawodach, szczególnie tych związanych z pisaniem, administracją czy obsługą klienta, szybkie pisanie jest ważną umiejętnością, która może sprawić, że będziesz bardziej konkurencyjny na rynku pracy.
4. **Wygodne notowanie:** Podczas spotkań czy wykładów umiejętność szybkiego pisania umożliwia szybkie notowanie ważnych informacji, co ułatwia późniejsze przypomnienie sobie treści omawianej lekcji czy dyskusji.
5. **Oszczędność czasu:** Szybkie pisanie pozwala zaoszczędzić czas podczas pisania dokumentów, raportów czy prac domowych.
Ogólnie rzecz biorąc, umiejętność szybkiego pisania jest przydatna zarówno w życiu zawodowym, jak i codziennym, pomagając w efektywnym przekazywaniu informacji i oszczędzaniu czasu.