Pasowani na czytelników . Aktualizacja.

Pasowani na czytelników . Aktualizacja.

Pasowani na czytelników

Do grona  uczniów korzystających z księgozbioru zgromadzonego w bibliotece szkolnej, w listopadzie 2023 roku dołączyło 72 pierwszoklasistów. Uczniowie klas 1a, b,c,d zostali uroczyście pasowani na czytelników. Poznali lokal biblioteki i czytelni, układ księgozbioru bibliotecznego i zdali doskonale egzamin wiedzy o książkach i bibliotece. Obiecali dbać o każdą wypożyczoną książkę i przede wszystkim rozwijać systematycznie umiejętność czytania coraz to nowych treści. Wszyscy okazali wielką ciekawość różnorodnymi książkami, wiedzą już gdzie ułożone są w bibliotece interesujące dzieci serie i pojedyncze egzemplarze warte poznania i przeczytania, więc teraz tylko korzystać i rozwijać sztukę czytania. Wiemy, że nasi najmłodsi uczniowie są przyjaciółmi książek i będą o nie dbać! Obiecali to uroczyście. Mamy 72 nowych rycerzy książek! Każdy wybrał książkę z biblioteki do przeczytania w domu. To cieszy i budzi wiarę w nowe czytające klasy. Nowi czytelnicy zaopatrzyli się też w bibliotece w kolorowe zakładki, które w domu ułatwią pracę z tekstem. Każdy zespół klasowy został również wyróżniony stosownym dyplomem pasowania na czytelników. Życzymy przyjemnego czytania i poznawania książek… Już niedługo dzień św. Mikołaja, a może ten szczodry w dawaniu prezentów święty podaruje pierwszoklasistom także książki? To byłby miły czytelniczy gest … swoją aktywną i godną podziwu postawą w dniach pasowania na czytelników w pełni na taki dar zasłużyli.

Aktualizacja, 6.12.2023 r.
Hurra!
Mikołaj, który w tym roku obdarował naszych uczniów słodkościami ... postanowił pierszoklasistom wręczyć także książki. Napisała je dla dzieci Justyna Bednarek. Książki noszą tytuł "Wnuczka antykwariusza".
Każda mała książka tworzy wielkiego człowieka, jeżeli ten człowiek czyta. Życzymy więc pierwszoklasistom przyjemnego czytania! Mikołaj szczególnie upodobał sobie czytających pierwszaków. Zdradził nam też, że książeczki nabył w Instytucie Książki i zawsze będzie namawiał do czytania, bo zależy mu na rozwoju każdego dziecka.
Dziękujemy!