Świąteczne czytanie

Świąteczne czytanie

W poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku w bibliotece szkolnej i w oddziale przedszkolnym zagościli lektorzy z Technikum nr 2 w Chojnicach wraz z bibliotekarką p. M. Augustyńską. Odbyło się wielkie czytanie świątecznych opowieści i prezentacja serii książek o nowej książkowej bohaterce, Hani Humorek. Nasi uczniowie z klasy 3a w bibliotece, posłuchali, jak w dalekich stronach świętuje się Boże Narodzenie, dowiedzieli się, że można mocno marzyć o zaśnieżonej  przyrodzie i te marzenia spełniają się chociaż nic nie zapowiada, że z nieba spadnie najprawdziwszy śnieg. Nauczyli się też świątecznych zwrotów w języku hawajskim i poznali na bibliotecznym globusie położenie miejsc, o których mowa w opowieściach o Hani Humorek. Trzecioklasiści zaobserwowali , że wiele zachowań dzieci, np. spisywanie list upragnionych prezentów pod choinkę, dekorowanie świątecznego drzewka (nawet, gdy jest to palma), listy do Mikołaja, świąteczne frykasy znane są w wielu zakątkach świata. Wysłuchali też poruszającej baśni Andersena o choince wspominającej swój piękny żywot w lesie i bycie udekorowanym świątecznym drzewkiem zakończony staniem się drewienkami dającymi ludziom blask i ciepło płomieni  zimową porą. Maluchy z zerówki cieszyły się z opowieści o zimie, o przepięknych świętach i św. Mikołaju, który pamięta o wszystkich czekających na prezenty świąteczne dzieciach. Przedszklaki  miały też okazję stworzyć  kartki kolorowanek z motywami zimowymi. Wielka pochwała dla nich, za inwencję twórczą i dobrą świąteczną pracę w wypełnianiu podarowanych kart, wszak dobrze się pracuje, gdy słucha się świątecznych opowieści… Bardzo dziękujemy naszym lektorom za wyczarowanie nam świątecznego  nastroju już teraz. Lubimy to! Dziękujemy naszym gościom!