Mikołajki 2023

| Opublikowane w: Aktualności, Laboratoria przyszłości
Mikołajki 2023

6 grudnia to wyjątkowy dzień, na który niecierpliwie czekają nie tylko dzieci. Tego dnia obchodzone są mikołajki, z tej okazji w naszej szkole jak co roku odbył się uroczysty apel. Pan Dyrektor przypomniał zebranym historię św. Mikołaja z Miry oraz życzył wspaniałego święta, a na szkolnej scenie zaprezentowali się między innymi najmłodsi  z grupy Sówki a później Roztańczone Trójeczki w pięknym świątecznym tańcu. Do wspólnego śpiewu zachęcił chór szkolny DO Re Mi  a także Nikola Helta  w występie indywidualnym. Apel jest również doskonałą okazją do ogłaszania rozstrzygnięć konkursowych. Wyniki konkursów na najpiękniejszą ozdobę choinkową oraz portret świętego Mikołaja zamieszczone są poniżej. Na koniec części artystycznej p. Andrzej Schulz - prowadzący wydarzenie wraz z p. Moniką Fierek - która przygotowała apel, zaprosili wszystkich do świetnej, interaktywnej, wspólnej zabawy. Naszym zadaniem było uważne słuchanie czytanego tekstu i wykonywanie określonych czynności na dane hasła. Zabawa bardzo się nam spodobała!

W tym roku niestety Mikołaj nie mógł odwiedzić naszej szkoły osobiście, przesłał do nas jednak filmik*, nie zapomniał także o prezentach - każda klasa otrzymała słodki upominek! W rozdawaniu słodkości pomagali jak zawsze niezawodni pomocnicy Mikołaja i przyjaciele naszej szkoły: p. Andrzej Gąsiorowski Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 9 w Chojnicach, p. B. Kufel Przewodniczący Komisji Edukacji Urzędu Miejskiego oraz p. Ł.Masiak Przewodniczący Rady Rodziców SP3  - za co bardzo serdecznie dziękujemy! Mikołaj to zdecydowanie najbardziej ulubiony święty, na jego cześć tego dnia w szkole królował kolor czerwony! Zachęcamy do obejrzenia galerii!

Konkurs na portret Świętego Mikołaja

Spośród wielu przepięknych portretów Świętego Mikołaja komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

W kategorii Klas I-III

I miejsce: Cezary Girzelski IIb;  Jakub Behrendt IIIa
II miejsce: Maja Nowak IIb;  Wiktor Chrapkowski Ia
III miejsce: Paulina Olejnik IIIa; Kinga Szczukowska Ia
Wyróżnienia: Zofia Olejnik Ia, Jakub Kilkowski IIIb, Dawid Mucha IIa, Amelia Kuszmerek IIIb, Fabian Mrugowski IIIc, Julia Deptuła IIa, Marcin Pelowski IId,  Lena Cichocka IIIc,  Julia Szulc IId, Kacper Giersz Ib

W kategorii Klas IV - VIII

3m - MACIEJ JAŻDŻEWSKI 3 C
wyr. - FILIP JESZKA 3 A

Wielkie gratulacje!

*Film został nagrany w profesjonalnym studio do nagrań z programu laboratoria przyszłości