Kwesta świąteczna dla Zuzi

Kwesta świąteczna dla Zuzi

Uczennica naszej szkoły Zuzia cierpi na zespół genetycznych, wrodzonych wad rozwojowych  dotyczących głównie kończyn. Walczy o swoją sprawność i możność lepszego poruszania się. Rodzice Zuzi próbowali dla córki licznych metod terapii w kraju,  łapiąc się nadziei, że któraś z nich umożliwi Zuzi normalne chodzenie. Niestety – bezskutecznie. Nadzieją dla dziewczynki jest operacja we Wiedniu u jednego z najlepszych i najbardziej polecanych w Europie specjalistów. Dopiero on wytłumaczył dlaczego lata terapii nie przynoszą efektów. Rodzice Zuzi założyli córce konto na profilu Fundacji Siępomaga, aby sprostać kosztom podjęcia leczenia w Austrii. Zbiórka trwa. My znając otwarte serca mieszkańców Chojnic, chcemy pomóc w zbieraniu środków pieniężnych dla Zuzi. Przez trzy dni Jarmarku Świątecznego  w centrum miasta, tj. 8,9,10 grudnia 2023 roku, nie zabraknie naszych wolontariuszy z puszkami wśród odwiedzających chojnicki Rynek. W piątek kwestowała klasa pierwsza (do której uczęszcza Zuzia) wraz z wychowawcą oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego. W sobotę harcerze z SP3, a w niedzielę trud kwestowania podjęli wolontariusze z działającej w szkole grupy wolontariatu „Pomagam, bo lubię” wraz z opiekunami.  Nadzór nad zbiórką objęła Rada Rodziców SP3. To dzięki niej nasi wolontariusze są zaopatrzeni w puszki oznaczone symbolami naszej szkoły , do których zbierają datki. Każdego, kto może wspomóc naszą akcję prosimy o dobry gest. Zbieramy, by nasza uczennica mogła jak najszybciej cieszyć się, jak każde dziecko, dobrym zdrowiem. Każda złotówka wrzucona do puszki przybliża ją do tego celu. Poniżej publikujemy też konto siępomaga dla Zuzi, gdzie można wpłacać datki.
O efektach naszej akcji świątecznego kwestowania poinformujemy wkrótce.

uczniowie SP3 wraz z Zuzią

Aktualizacja. Naszym wolontariuszom udało się zebrać 1342 złote 02 grosze. ( foto w galerii zdjęć poniżej) Dziękujemy za wsparcie naszej świątecznej akcji

tu można przekazać datek na konto Zuzi na profilu siępomaga

--- tutaj prowadzone są licytacje ofiarowanych przedmiotów dla Zuzi (dla dorosłych licytujących)