Sukces literacki ósmoklasistek

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Sukces literacki ósmoklasistek

Fabuła z Kubka z sukcesem w puencie!

Z wielką dumą informujemy, że Antonina Lewińska i Paula Fryca, uczennice klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, osiągnęły wspaniały sukces! Zajęły zaszczytne II miejsce w III Powiatowym Konkursie Literackim Fabuła z Kubka, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Chojnicach. Nadrzędnym celem konkursu jest wspieranie zainteresowań literackich uczniów, rozwijanie ich kreatywności w tworzeniu tekstów literackich, propagowanie twórczości literackiej poprzez nagradzanie jej twórców oraz stworzenie możliwości debiutu nieznanym dotąd autorom.

Tosia i Paula w parze zredagowały swoją wspólną wersję opowiadania twórczego z uwzględnianiem wylosowanych elementów świata przedstawionego. W tym roku tematem była wymyślona przez zespół niesamowita historia odkrywająca tajemnicę przyszłości. Dziewczyny wspaniale poradziły sobie w tych literackich zmaganiach. Radość jest tym większa, iż sukces Tosi i Pauli zostanie również nagrodzony dodatkowymi punktami w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Gratulujemy Wam Dziewczyny! Jesteśmy bardzo dumni z Waszych dokonań, życzymy jeszcze wielu sukcesów! Brawo!