Miły gość w 1c

Miły gość w 1c

W ramach obchodów Tygodnia Ukraińskiego w naszej szkole klasa 1 c zorganizowała spotkanie z panią Wiktorią Obukh, mamą Ostapa - ucznia klasy, która od czterech lat mieszka w Polsce. Przeprowadziła się tutaj jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Tu osiadła. Pani Wiktoria opowiadała dzieciom o swojej ojczyźnie: zwyczajach i obyczajach panujących na Ukrainie, szkołach, miastach i życiu ludzi.  Wraz z wychowawczynią p. Zenobią Spichalską czytały dzieciom bajki w j. polskim i ukraińskim. Czas mijał szybko w miłej i radosnej atmosferze. Spotkanie uwieńczył przygotowany dla uczniów przez gościa ukraiński poczęstunek – Poltorvskie verhuny – odpowiednik naszych polskich chruścików, który smakował wszystkim uczniom. Było słodko! Bardzo dziękujemy mamie Ostapa za wyborny poczęstunek i czytanie dla nas.

Wych. Zenobia Spichalska

W ramach obchodów Tygodnia Ukraińskiego w naszej szkole klasa 1 c zorganizowała spotkanie z panią Wiktorią Obukh, mamą Ostapa - ucznia klasy, która od czterech lat mieszka w Polsce. Przeprowadziła się tutaj jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Tu osiadła. Pani Wiktoria opowiadała dzieciom o swojej ojczyźnie: zwyczajach i obyczajach panujących na Ukrainie, szkołach, miastach i życiu ludzi. Wraz z wychowawczynią p. Zenobią Spichalską czytały dzieciom bajki w j. polskim i ukraińskim. Czas mijał szybko w miłej i radosnej atmosferze. Spotkanie uwieńczył przygotowany dla uczniów przez gościa ukraiński poczęstunek – Poltorvskie verhuny – odpowiednik naszych polskich chruścików, który smakował wszystkim uczniom. Było słodko! Bardzo dziękujemy mamie Ostapa za wyborny poczęstunek i czytanie dla nas.

Wych. Zenobia Spichalska