Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach

Uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki wzięli udział w nowatorskim projekcie, którego celem było wykonanie książek dotyczących matematyki. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do tego projektu, wykazując się bardzo dużym zaangażowaniem.  Co ważne, uczniowie mieli bardzo dobrą okazję, aby doskonalić warsztat pisarski, umiejętność pracy w grupie oraz planować swoją pracę. Pomimo, iż są to dzieci uczęszczające zaledwie do klasy piątej, wykazali się ogromną kreatywnością, która niejednokrotnie zaskoczyła pomysłodawcę projektu, nauczycielkę matematyki p. Marzenę Dąbkowską. Dzieci w piękny sposób opisywały zawody, w których jest potrzebna znajomość matematyki, przeprowadziły wywiady ze znanymi osobami ze środowiska lokalnego, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują wzory i obliczenia matematyczne. Wykonane książki są dowodem na to, że matematyka jest przedmiotem lubianym przez uczniów. Dzieci wskazują, że czują się na lekcjach pewnie, cieszą się ze swoich małych i dużych sukcesów, wiedzą, że mogą w każdej chwili liczyć na pomoc nauczycieli. Wszyscy byli bardzo dumni ze swojej pracy i końcowego efektu. Główny cel projektu  został osiągnięty. Dzieci uzmysłowiły sobie, że matematyka to nie tylko przedmiot w szkole, jest niezwykle ciekawa i potrzebna, otacza nas na co dzień, dzięki matematyce można się również świetnie bawić.

Przypominamy, iż w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach trwają  zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020.