Relacja z Dnia Otwartego SP3, dnia prezentacji szkoły

| Opublikowane w: Aktualności, Laboratoria przyszłości, Ogłoszenia
Relacja z Dnia Otwartego SP3, dnia prezentacji szkoły

W poniedziałkowe lutowe popołudnie, 19.02.2024 r. szkoła gościła swych przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich opiekunami. Na przybyłych czekała moc atrakcji, a cała impreza została podzielona na dwie części: artystyczną na sali gimnastycznej oraz zwiedzanie pomieszczeń szkolnych pod przewodnictwem nauczycieli.

Uroczystość otworzył p.dyrektor Karol Kołyszko. Powitał wszystkich przybyłych gości, wśród nich także radnych miasta, pana Sebastiana Matthesa i Bagdana Kuffla. Opowiedział o strukturze szkoły, zmianach i modernizacjach jakie zaszły w niej na przestrzeni lat, jak i również o planowanych inwestycjach. Jednym z nich jest powstanie w niedalekiej przyszłości muralu na ścianie budynku nawiązującego do imienia szkoły - Pamięci Kolejarzy Chojnickich. Pan dyrektor podkreślał także, że szkoła zapewnia profesjonalną opiekę wszystkim uczniom - również tym z dysfunkcjami - dbając o indywidualny rozwój i bezpieczeństwo każdego dziecka. Słowa te potwierdził przewodniczący Rady Rodziców SP3 p. Łukasz Masiak - zachęcając do podjęcia nauki w szkole.

Następnie miała miejsce część artystyczna - goście mogli przekonać się o rozlicznych talentach dzieci uczęszczających zarówno do Szkoły nr 3 jak i Przedszkola nr 3. We wspaniałych tańcach zaprezentowały się m.in. Sówki - grupa przedszkolna funkcjonująca w budynku SP3, klasa integracyjna 1c a także niezawodne Roztańczone Trójeczki - szkolna grupa taneczna. W taneczny wir porwały także publiczność grupy przedszkolne uczęszczające do Przedszkola nr 3 zorganizowanego przy ul. Młodzieżowej: Żabki, Jeżyki, Motylki i Pszczółki. Po tanecznych pląsach przyszła kolej na śpiew: wystąpił chór szkolny Do Re Mi w pięknym wykonaniu utworu muzycznego z repertuaru filmowego “Akademia Pana Kleksa”. W indywidualnym wykonaniu utworu muzycznego zaprezentował się także Cezary Girzelski - uczeń klasy 2b, zaśpiewała też klasa 1b. Wystąpiła również szkolna grupa teatralna “Maskarada” prezentując pantomimę o nadużywaniu telefonów, internetu i gier komputerowych oraz sekcja sportowa w żywiołowym, dynamicznym pokazie taneczno - sportowym w takt popularnej muzyki. Część artystyczną zamykał przepiękny taniec gruziński wykonany przez rodzeństwo : Mariami i Nikolozi Maisuradze przygotowany specjalnie jako prezentacja kultury ich rodzinnego kraju dla naszej szkolnej społeczności

Po części artystycznej miało miejsce zwiedzanie budynku w grupach oprowadzanych przez nauczycieli lub indywidualnie. W stołówce szkolnej przygotowano dla gości poczęstunek, a Samorząd Szkolny częstował pyszną herbatą i słodkościami. Przyszli uczniowie zwiedzili także sale lekcyjne - wyposażone m.in. w tablice multimedialne, w którym od września rozpoczną naukę. Dużym zainteresowanie cieszyła się sala laboratoria przyszłości zaopatrzona  w najnowszy sprzęt: okulary VR, programy robotyczne, drukarki 3d, tablety, sprzęt do nagrań. Równie fascynujący sprzęt znajduje się w sali przedmiotów przyrodniczych: chemii, biologii i geografii, gdzie uczniowie korzystają m.in. z wirtualnej pracowni chemicznej “Empiriusz”. Do dyspozycji gości oddano także sale terapetyczne i gabinety specjalistów: pedagoga i psychologa oraz logopedy.

Nauczyciele bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania rodziców, rozwiewali wszelkie wątpliwości i wspomagali radą a uśmiechy goszczące na twarzach świadczyły o tym, że w szkole bardzo im się podoba!

Podczas Drzwi Otwartych w sekretariacie szkoły można było pobrać i wypełnić niezbędne dokumenty, aby zapisać dziecko do pierwszej klasy, jednak jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił, przypominamy, że nabór na rok szkolny 2024/2025 wciąż trwa! Serdecznie zapraszamy, do ponownych odwiedzin szkoły podczas planowanego wiosennego festynu szkolnego czy też  we wrześniu, kiedy …  rozpocznie się nowy rok szkolny, także dla nowych uczniów SP3 !

Poniżej publikujemy fragmenty pokazów artystycznych w szkole:

występ Cezarego z 2b

- piosenka chóru szkolnego

-występ klasy 1 c

- taniec gruziński z udziałem rodzeństwa Nikolasa i Mariami Maisuradze dostępny dla wszystkich tutaj.