Konkurs wiedzy o Chojnicach

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Konkurs wiedzy o Chojnicach

31 stycznia minęła 104 rocznica powrotu Chojnic do odradzającego się państwa polskiego. Z tej okazji co roku w Szkole Podstawowej nr 3 w  Chojnicach  na zajęciach historii realizowana jest edukacja regionalna. Historycy przypominają najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego miasta oraz dokonania najwybitniejszych chojniczan. Oglądając stare fotografie  uczniowie odbywają magiczną podróż w czasie do zaułków i miejsc Chojnic, których już nie ma oraz podziwiają i doceniają zabytki, które przetrwały do naszych czasów.

Co roku w SP nr 3 odbywa się także Szkolny Konkurs z Wiedzy o Chojnicach, który jest podsumowaniem edukacji regionalnej. W konkursie udział biorą  trzyosobowe zespoły z wszystkich klas IV - V i VI - VIII.  Etap I (pisemny) wyłania trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii, które następnie biorą  udział w finale. W rozstrzygającej rozgrywce uczniowie odpowiadają na pytania nawiązujące do starych fotografii Chojnic, które przeplatane są refleksjami dotyczącymi historii naszego miasta oraz związanych z nim wybitnych postaci.

Tegoroczny finał konkursu miał miejsce 22 lutego br., w sali gimnastycznej SP3, a imprezę uświetnił znamienity gość: dr Przemysław Zientkowski, Pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. Rozwoju i Współpracy Naukowej i wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Obecni byli również p. Łukasz Masiak - przewodniczący Rady Rodziców oraz p. wicedyrektor Ewa Sawicka.

Poniżej wyniki konkursowych zmagań:

Laureaci w kategorii klas IV - V

I miejsce IV b Jan Wnuk Lipiński, Cezary Dymerski, Kacper Pankanin

II miejsce IV c Zofia Krakowiak, Marcel Brauer, Krzysztof Myszka

III miejsce V c Dominik Dąbrowski, Jakub Olik, Wojciech Behrendt

Laureaci w kategorii klas VI - VIII

I miejsce VII a Mateusz Budryca, Natasza Piesik, Alicja Kempińska

II miejsce VIII b Lena Bardelska, Adam Januszewski,  Antonina Kościelniak

III miejsce Wiktor Machut, Adrian Pilarek, Fabian Wolski

Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Była to m.in. publikacja książkowa pt. “ Chojnice 1939 - 1945” pod redakcją dr Przemysława Zientkowskiego.

Z biblioteką miejską szkoła współpracuje bardzo blisko oraz na różnych płaszczyznach m.in. od września trwa wypożyczanie międzybiblioteczne - zwłaszcza pozycji książkowych w języku ukraińskim. Dodatkowo organizowanych i współorganizowanych jest szereg akcji, wydarzeń i konkursów!

Dziękujemy!