Piłkarki ręczne drugie w powiecie

| Opublikowane w: Aktualności, Sport
Piłkarki ręczne drugie w powiecie

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki piłki ręcznej szkół podstawowych. Najlepiej z naszych reprezentacji wypadła ekipa młodszych dziewcząt. W Igrzyskach Dzieci okazały się najlepsze.

Do rywalizacji, w ramach tegorocznych rozgrywek piłki ręcznej, przystąpiły drużyny chojnickich szkół podstawowych. Nasi uczniowie wzięli udział w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców.

Młodsi chłopcy po zwycięstwie nad reprezentantami SP 8 i porażką z SP 1, uplasowali się na drugiej pozycji. Starsi chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, pokonali reprezentantów SP 1. Musieli jednak uznać wyższość ekipy z „ósemki” i „siódemki”. Drużyna z SP 3 zajęła trzecie miejsce.

Nasze dziewczęta najlepsze

Zdecydowanie najlepiej w rozgrywkach wypadły młodsze dziewczęta. Nasze reprezentantki nie miały sobie równych w rozgrywkach miejskich. Zwyciężyły 10:2 z SP 1 i 2:1 z SP 8. Tym samym awansowały do rozgrywek powiatowych, które rozegrane zostały w Czersku.

Rozgrywki powiatowe również można uznać za udane. Po pewnym zwycięstwie nad ekipą z Nowej Cerkwi 7:3, przyszła niestety porażka z SP 2 Czersk. Po zaciętym boju, nasza ekipa przegrała z gospodyniami turnieju 5:10.

Drugie miejsce w rozgrywkach powiatowych Igrzysk Dzieci to jednak spory sukces naszej drużyny.

Naszą szkołę reprezentowali: Vadym Demchuk, Mateusz Budryca, Karol Żywicki, Oliwier Skiba, Bartłomiej Wnuk Lipiński, Antoni Sikorski, Nikodem Orlikowski, Kamil Grochowski, Gracjan Wojciechowski, Błażej Cichewicz, Oliwier Cieśliński, Bartosz Górecki, Tomasz Górny, Aleksander Knitter, Jakub Kowalik, Szymon Krawczyk, Dawid Kuehn, Szymon Nalewaj, Vladyslav Shchepaniuk, Paulina Radtke, Martyna Wirkus, Nikola Blumowska, Olga Gołuńska, Nina Gołuńska, Joanna Dajnowska, Anna Skorupska, Julia Ambroziak, Nadia Kurlandt, Zuzanna Sikora, Dominika Rekowska.

Gratulujemy naszym piłkarzom ręcznym świetnych wyników.