21 marca - dzień szczególny!

21 marca - dzień szczególny!

21 dzień marca jest dniem wyjątkowym z wielu względów!

Po pierwsze jest to pierwszy dzień długo wyczekiwanej wiosny! Z tej okazji Samorząd Szkolny zarządził, aby tego dnia można przyjść do szkoły w nietypowym ubraniu… Wybrano piżamę! Zerknijcie teraz na galerię zdjęć prezentującą Wasze wspaniałe, kolorowe  i kreatywne stroje!

Pierwszy dzień wiosny w tym roku przypadł w czwartek, a tradycją już w naszej szkole są Słodkie Czwartki organizowane przez Samorząd Szkolny w ścisłej współpracy i wsparciu ze strony Rady Rodziców naszej szkoły!  Również dziś nie zabrakło słodkości: można było zakupić herbatkę i ptysie w głównym holu szkoły, a chętnych do słodkości nie brakowało.

21 dzień marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To wspaniały skarpetkowy dzień, z wyjątkowym i bardzo ważnym przesłaniem dla nas wszystkich.

Zespół Downa jest syndromem wad wrodzonych spowodowanych trisomią chromosomu 21. Jest najczęściej występującym zaburzeniem chromosomalnym u ludzi.  U osób z zespołem Downa obserwuje się zróżnicowane niepełnosprawności, ale są to osoby niezwykle uczuciowe, kochające, z dobrymi, wrażliwymi, choć słabszymi zdrowotnie serduchami. Mocno odczuwają świat, współczują, łakną zrozumienia i przyjacielskich uczuć.

W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa - 21 marca uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas integracyjnych nauczania blokowego wykonali wspólne prace plastyczno- techniczne podkreślając tym samym, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równie ważni:) Oprócz plakatów dzieci przygotowały papierowe, kolorowe skarpetki, które  zdobią drzwi sal lekcyjnych i korytarze szkoły. Każda inna, ale razem tworzą one zróżnicowane, niepowtarzalne  pary. Podobnie jak ludzie, każdy inny, różny, odmienny, ale to społeczność.
Wreszcie 21 marca to także Światowy Dzień Poezji! Warto więc uczcić ten dzień zagłębiając się w niesamowity świat literatury! To ważne, bo literatura czytana zawsze coś nam przekazuje, bo dla nas jest tworzona, spisywana i rozpowszechniana.
21 marca z tych niebłahych powodów - niech  będzie radosnym, kolorowym, piękny dniem!