Dzień Mobilności Miejskiej

Dzień Mobilności Miejskiej

W czwartek 21 marca klasa VI a miała przyjemność uczestniczyć w Miejskim Dniu Mobilności, który był pełen atrakcji i edukacji. Miejski Dzień Mobilności odbywał się w przestrzeniach zrewitalizowanego zabytkowego chojnickiego dworca. Wydarzenie to promowało chojnicki węzeł transportowo – integrujący oraz miejski transport publiczny. Zgromadzonych przywitał Burmistrz Miasta Chojnice  Arseniusz Finster oraz Komendant Straży Miejskiej Jarosław Piechowski. Pierwsza część spotkania miała charakter edukacyjny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania sią rowerami i hulajnogami po ścieżkach rowerowych. W części artystycznej natomiast Jonasz Pakulski, znany z X edycji programu telewizyjnego "Mam talent" zaprezentował swoje rowerowe widowisko.  Uczniowie mogli skorzystać również z wyjątkowych jednośladów, wśród których szczególną uwagę przykuł bicykl. Emocje sięgnęły zenitu podczas koncertu Obywatela MC i Dj Chmielixa, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę tego wyjątkowego dnia. Mimo padającego deszczu wszyscy w dobrych nastrojach i z upominkami wróciliśmy do szkoły.