Dzieciństwo wierszem malowane, edycja miejska`2024

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Dzieciństwo wierszem malowane, edycja miejska`2024

22 marca na deskach chojnickiej sceny teatralnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie organizowane od wielu już lat przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury. Mowa o konkursie recytatorskim zrzeszającym uczniów ze wszystkich chojnickich szkół podstawowych - “Dzieciństwo wierszem malowane”. Konkurs przebiega w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8. Jury w odświeżonym, debiutanckim składzie: p. Piotr Rutkowski, p. Daria Kwiatkowska oraz p. Wioletta Karpiak wysłuchało łącznie 53 recytatorów i wyłoniło zwycięzców ( co wcale nie było łatwe!) w każdej kategorii. Po każdym etapie konkursu następowała przerwa i obrady jury, uczniowie natomiast w tym czasie brali udział w zabawach i grach przygotowanych przez p. Andrzeja Schulza prowadzącego konkurs.

Poniżej lista zwycięzców.

1 miejsce Paulina Rostankowska, SP8

2 miejsce Aleksandra Gomółka, SP8

3 miejsce Paula Fryca, SP3

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę: kolorowankę o Natanielu Mateuszu Wolfie w 300 - lecie urodzin wydaną nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach - podarowaną przez p. dyrektora Przemysława Zientkowskiego - a także kolorowe długopisy czy  pisaki. Recytatorzy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali poza nagrodą książkową, voucher uprawniający do wybrania się do kina na dowolny seans filmowy ufundowany przez ChCK. Imprezę po raz kolejny wsparł również Bank Żywności w Chojnicach, przekazując musy i soki “Kubuś” dla wszystkich uczestników.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie i jednocześnie zaprasza do dalszej współpracy w kolejnych edycjach konkursu. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom! Słuchanie przygotowanych przez Was utworów, obserwowanie Waszego rozwoju i zaangażowania w poezję jest prawdziwą przyjemnością!