Dzień Tolerancji w SP3

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy
Dzień Tolerancji w SP3

2 kwietnia w SP3 miał szczególny charakter, tego dnia w strojach uczniów oraz pracowników szkoły królowały kolory: biały, niebieski i pomarańczowy. Hasło przewodnie obchodów święta brzmiało: „Szanuj kolegę swego jak siebie samego – tolerancyjny nie znaczy obojętny.” Dzieci omawiały ze swoimi wychowawcami temat tolerancji oraz wykonywały wspólnie plakat, który następnie umieszczały na drzwiach sal lekcyjnych. Z radiowęzła natomiast rozbrzmiewała piosenka S. Sojki „Tolerancja”. Ciekawą inicjatywą była tzw. skrzynka życzeń, zawierająca kartki wykonane przez uczniów zaadresowane do ich koleżanek i kolegów szkolnych, z miłymi, życzliwymi słowami. Zadaniem  samorządu uczniowskiego było dostarczenie tejże poczty pod wskazany adres, czyli do poszczególnych klas. Miłe słowa sprawiły, że na niejednej twarzy zagościł uśmiech!

W ramach akcji ogłoszone zostały także konkursy szkolne:

- dla klas I –III – plastyczny pt. „ Szanuj bliźniego jak siebie samego”

- dla klas IV – VI plastyczny pt. „Logo – bawimy się bez agresji”

- dla klas VII i VIII  - literacki , polegający na ułożeniu wiersza o tolerancji