Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Plastyczny

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Plastyczny

O tym, że uczniowie zainteresowani rozwijaniem swoich matematycznych pasji posiadają też niezwykle czuły plastyczny zmysł i smak oraz potrafią świetnie wyrażać matematyczne prawidła w pięknej plastycznej oprawie przekonali się po raz kolejny jurorzy już XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Plastycznego. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Silnie, konkurs patronatem objął Pomorski Kurator Oświaty.  Uczniowie klas IV tworzyli prace na temat „świat trójkątów”, klasy V – reklama  czworokątów, klasy VI – prostopadłe i równoległe wokół Ciebie, klasy VII – skala w życiu codziennym, klasy VIII – bryły wokół nas.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 marca 2024 roku.  Wpłynęło prawie 700 prac  z 54 szkół z 14 powiatów naszego województwa, na konkurs trafiły także prace od uczniów szkół podstawowych z województwa kujawsko – pomorskiego.
Miło nam poinformować o wspaniałym sukcesie naszych uczniów w tym konkursie:

Amelia Hinc, kl 7c - I miejsce
Sebastian Homa, kl 8b - I miejsce
Katarzyna Piesik, kl 5a - III miejsce
Illia Silakov,  kl 6c - III miejsce

Serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!