Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Humanistyczny

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Ogłoszenia
Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Humanistyczny

9 kwietnia 2024 roku w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” nastąpiło rozstrzygnięcie XXIII Powiatowego Konkursu Humanistyczno - Przyrodniczego: "Ortografia w przyrodzie" skierowanego do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych . Dzisiaj do Chocińskiego Młyna przybyli laureaci konkursu wraz z opiekunami. Hasło tegorocznej edycji konkursu to: "Święto przyrody". Miło było świętować, tym bardziej, że nasi przyrodnicy zdobyli prestiżowe pierwsze miejsca i dołożyli jeszcze do tego wyróżnienie. Przyrodnikami przy pracach konkursowych opiekowała się pani Bernadeta Kolarzyk. Bardzo gratulujemy zdolnej przyrodniczej ekipy! Oto oni:

Amelia Hinc, klasa 7 c – pierwsze miejsce
Adam Januszewski, klasa 8 b – pierwsze miejsce
Antonina Lewińska, klasa 8 b – pierwsze miejsce
Klaudia Pelowska, klasa 8 b - wyróżnienie

Zadaniem uczestników było przygotowanie i nadesłanie postu wraz z grafiką dotyczącego święta przyrodniczego. Każda grupa wiekowa posiadała przypisane przyrodnicze, tj.
kl. IV - Międzynarodowy Dzień Lasów ????????(obchodzony 21 marca);

kl. V - Dzień Ziemi ????(obchodzony 22 kwietnia
kl. VI - Europejski Dzień Parków Narodowych ????(obchodzony 24 maja);

kl. VII - Światowy Dzień Wody ????(obchodzony 22 marca);

kl. VIII - Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk ????????(obchodzony 19 września)

W konkursie uczestniczyli uczniowie z dwunastu szkół podstawowych z powiatu chojnickiego w sumie 59 osób. Prace wyeksponowane na wystawie konkursowej staranne, zawierające ogrom przyrodniczych treści. Miło bylo zapoznać się z nimi i przy okazji przyswoić sobie nowe wiadomości.

Brawo przyrodnicy, tak trzymać! Należy dzielić się swoimi umiejętnościami i zdobytymi wiadomościami z przyrody. Brawo Wy!