Drużynowe biegi przełajowe w Lasku Miejskim

| Opublikowane w: Aktualności, Konkursy, Sport
Drużynowe biegi przełajowe w Lasku Miejskim

W Lasku Miejskim rozegrano Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Nasi uczniowie dwukrotnie stawali na podium.

W kolejnych zawodach, rozgrywanych według kalendarza Szkolnego Związku Sportowego, uczniowie chojnickich szkół podstawowych rywalizowali w drużynowych biegach przełajowych.  Każda szkoła wystawiła 6-osobową drużynę. Do klasyfikacji końcowej drużyny liczył się wynik uzyskany przez każdego indywidualnego biegacza szkoły.

Nasza szkoła rywalizowała w trzech biegach. Dla dziewcząt rocznika 2013 i młodszych, był to pierwszy start w zawodach sportowych. Uczennice klas 3 i 4 spisały się bardzo dobrze. Zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednak spory sukces indywidualny odniosła uczennica klasy 3 b – Maja Januszewska, która linię mety przekroczyła jako pierwsza. Maja okazała się najszybsza spośród chojnickich biegaczek klas 1-4. Wysokie 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej wywalczyła Nikola Helta z klasy 4 c.

Trzecie miejsce wybiegali również reprezentanci SP 3 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Najlepiej indywidualnie spisał się Bartek Wnuk - Lipiński z klasy 8 c, zajmując 6 miejsce.

Chłopcy z klas 5-6, znaleźli się poza podium zawodów.

Nasza szkołę reprezentowali: Maja Januszewska, Wiktoria Drywa, Lena Drywa – Dyl, Diana Holub, Nikola Ripke, Nikola Helta, Liliana Albrecht, Jakub Kowalik, Dawid Kuehn, Oliwier Cieśliński, Maksymilian Kłopotek – Główczewski, Adrian Chytrowski, Szymon Lewandowski, Mateusz Budryca, Oliwier Skiba, Vadym Demchuk, Aleksander Marasz, Szymon Śliwiński, Bartek Wnuk – Lipiński.