Fotoreporter Aleksander Knitter gościem specjalnym w świetlicy

Fotoreporter Aleksander Knitter gościem specjalnym w świetlicy

16.04.2024 gościem w świetlicy był Pan Aleksander Knitter, fotoreporter, fotograf z prawdziwą pasją. Dodajmy też, że pan Aleksander jest absolwentem naszej szkoły. Pan Aleksander pracuje na co dzień w redakcji gazety „Zawsze Pomorze” (Niezależny Tygodnik Regionalny).
Wychowankowie zapoznali się najpierw z pracą fotoreportera, który relacjonuje różnego typu wydarzenia za pomocą zdjęć. Z reguły więc nie przebywa w biurze, ale pracuje w terenie, dokumentując np. koncerty, wystawy. Wychowankowie zwrócili uwagę na to, że fotografowane zdarzenia są bardzo często interesujące dla szerokiego grona odbiorców. Niektóre zdjęcia trudno się wykonuje, jednak silna determinacja pozwala osiągnąć zamierzony cel i doczekać się idealnego ujęcia. A ciekawych, nagrodzonych ujęć w prezentacji, którą przygotował pan Knitter specjalnie dla uczniów, nie brakowało. Dla nas Pan Aleksander odszukał zdjęcia z dawnych lat szkolnych, których był autorem, mogliśmy również zobaczyć fotografię z budowy boiska „Sępik”.
Następnie wychowankowie z zainteresowaniem zajrzeli do plecaka, który na co dzień zabiera pan Aleksander. Znalazło się tam mnóstwo rzeczy - dyktafon,  terminarz, akredytacja fotoreportera i oczywiście aparat fotograficzny (główne narzędzie pracy fotografa). Pan Aleksander przygotował również prezentację multimedialną swoich zdjęć oraz artykuły z jego autorskimi, nagrodzonymi zdjęciami w National Geographic. To był świetny, bardzo nas interesujący pomysł!

Pod koniec naszego spotkania chętne osoby pozowały do wspólnej fotografii. Pan Knitter swoją pasją z powodzeniem i pozytywnie „zaraził” naszych wychowanków do wykonywania bardzo potrzebnej, ważnej dla odbiorców pracy. Dziękujemy za wizytę, dzielenie się z nami arkanami swojej pracy !

Agnieszka Wojcik