Święto naszej planety! Apele szkolne.

Święto naszej planety! Apele szkolne.

23 kwietnia 2024 r. odbyły się apele szkolne z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczcić to globalne święto poświęcone ochronie środowiska i promowaniu tak bardzo potrzebnych nam w życiu postaw ekologicznych.

W rolę prowadzących wcielili się uczniowie klasy 6b: Nadia Kurlandt, Olga Gołuńska oraz Oliwier Cieśliński.

Najpierw, dzięki szkolnej grupie teatralnej Maskarada, poznaliśmy historię niezwykłego krzesła prawdy. Każdy, kto na nim siedział musiał mówić tylko i wyłącznie prawdę. Przesłanie przedstawienia było bardzo wymowne i zobowiązujące nas do brania odpowiedzialności za swoje słowa i postępowanie.

Następnie swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w repertuarze przyrodniczo - ekologicznym zaprezentowali uczniowie. Bardzo dziękujemy za to, że podzieliliście się z nami swoimi talentami i gratulujemy Wam serdecznie świetnych występów!

Na apelu dla klas 1-3 widzowie mogli podziwiać także pokaz mody ekologicznej, przygotowanej przez Mały Samorząd Szkolny. Stroje zostały zaprojektowane bardzo kreatywne, przygotowano z wielką starannością i dbałością o szczegóły ich  ekologicznej wymowy. Wszystkie kreacje wykonano z surowców wtórnych, którym nadano drugie modowe życie. Małe modelki w nie odziane, prezentowały się niesamowicie!

Podczas apelu wręczono również nagrody dla uczniów w konkursach przyrodniczych, z okazji obchodzonego niedawno Tygodnia Języków Obcych oraz innych organizowanych w szkole.

Poniżej lista laureatów:

Szkolny konkurs geograficzny : “Zwierzę lub roślina lasów deszczowych Amazonii”

1 miejsce ex aequo Antonina Lewińska kl. 8b; Amelia Hinc kl. 7c

2 miejsce  ex aequo Sebastian Homa kl. 8b; Illia Silakov kl. 6c

3 miejsce  ex aequo Kacper Ostaszewski kl. 5b; Paweł Ostaszewski kl. 5b

Szkolny konkurs biologiczno - chemiczny: “Wiosenne potyczki z okazji Dnia Ziemi”

1 miejsce Amelia Hinc kl. 7c

2 miejsce  ex aequo Oliwier Cieśliński kl. 6b; Karol Wolszlegier kl. 5d

3 miejsce Zofia Ryckowska kl. 6a

Wyróżnienia:

• Paweł Ostaszewski kl. 5b

• Kacper Ostaszewski kl. 5b

• Adrian Pilarek kl. 6c

Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom i uczestnikom.

Pamiętajmy aby dbać o naszą planetę każdego dnia!

Chrońmy Ziemię - naszą postawą mamy wpływ na środowisko!
Mamy tylko jedną  Ziemię, innej nie będzie! Róbmy wszystko, by życie na naszej planecie było dobre dla wszystkich, których jest domem!