Dzień Książki

Dzień Książki

Obchody Światowego Dnia Książki

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w bibliotece szkolnej na każdego, kto tego dnia wypożyczył książkę  czekał słodki poczęstunek w postaci cukierka oraz zakładki do książki. Przez cały tydzień można było także losować dla siebie karteczki z cytatami zawierającymi bardzo ważne przesłania o roli książek i aktywnego ich czytania.
Odbyły się również zajęcia czytelnicze dla grupy przedszkolnej “Sówki”. Dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Następnie wysłuchały opowiadania pt. “Skrzydła” o magii czytania i niezwykłej pani bibliotekarce, która wypożyczała dzieciom skrzydła niezbędne do odbywania fantastycznych podróży w nieznane krainy. Na zakończenie przedszkolaki wykazały się niezwykłą wiedzą na temat bajek i baśni, odgadując wszystkie przygotowane dla nich zagadki.
Ponadto nasza szkoła włączyła się w akcję bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. 24 kwietnia na płycie rynku w Chojnicach zebrali się wszyscy miłośnicy książek: od przedszkolaków po przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, aby wspólnie czytać. Ubiegłorocznego rekordu nie udało się pobić, ale było to bardzo miłe przeżycie i pożytecznie spędzony czas. Wspólnie pokazaliśmy, że książki są dla nas ważne!

Przed biblioteką przygotowano gazetkę promującą czytelnictwo i przedstawiającą ciekawostki o książkach i czytaniu .

Zapraszamy do czytania i odwiedzania biblioteki!