Tydzień Kultury Białoruskiej

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Tydzień Kultury Białoruskiej

W związku z realizowanym w szkole programem “Lubię siebie, szanuję innych. Akceptacja! Tolerancja!” w ciągu ostatniego kwietniowego tygodnia (22.04.2024 - 26.04.2024 r.) społeczność szkolna bliżej poznawała kulturę białoruską. Wszak warto lepiej znać kraj sąsiadujący z Polską, z którego kilka rodzin z różnych przyczyn musiało opuścić go i osiedliło się, żyje wśród nas.

Podczas lekcji religii uczniowie poznali historię polskiego duchownego, jezuity, misjonarza, jednego z patronów Polski - św. Andrzeja Boboli. Ten właśnie święty 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim na Białorusi oddał życie za wiarę w Boga.

Na lekcjach geografii dzieci wykonywały karty pracy dotyczące dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Białorusi. Uczniowie zapoznali się również z muzyka, literaturą i sztuką tego kraju.

Ponadto w stołówce szkolnej można było poczęstować się zupką białoruską. Młodsi uczniowie wykonywali flagi narodowe białorusi, starsi natomiast pracując w grupach wykonywali prezentacje  dotyczące tego kraju.

Była to już ostatnia podróż kulturalna w bieżącym roku szkolnym w ramach realizowanego projektu “Lubię siebie, szanuję innych. Akceptacja! Tolerancja!”!