Festyn 2024 - zbieraliśmy fundusze na mural

| Opublikowane w: Aktualności, Ogłoszenia
Festyn 2024 - zbieraliśmy fundusze na mural

W czwartek 6 czerwca w SP3 odbył się  Rodzinny, Integracyjny Festyn Ekologiczny pod hasłem “Przyjazne środowisko i zdrowy styl życia”. Boiska i tereny przyszkolne przyciągnęły mnóstwo uczniów wraz z ich rodzinami i sympatykami szkoły.  Atrakcji i niezapomnianych wrażeń nie brakowało! Każdy, kto tu przybył gotowy był, by świetnie spędzić czas na dobrej zabawie i rodzinnym wypoczynku!
Na scenie głównej prezentowali się nasi szkolni artyści m.in. laureaci i uczestnicy szkolnego konkursu “Mam talent” : Cezary Girzelski, Filip Skwierawski, Nina Fierek, Lilianna Albrecht, Antonina Jankowska czy Martyna Chałubek, zatańczyły również Roztańczone Trójeczki. Występy taneczno - wokalne były nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także pokazem talentów uczniów naszej szkoły.
Szkolną sceną zawładnęły także regionalne zespoły taneczne: Dworek Polski oraz zespół taneczny Bławatki. Poza tym w solowym występie wokalnym zaprezentował się Sebastian Sikorski - członek zespołu Roomx - dobrze już znany chojnickiej społeczności.
Z zespołem Roomx nasi uczniowie pracowali już wcześniej przy powstawaniu teledysków zespołu - "Wspólny dom" i "Złudzenia".

Bardzo wiele się również działo na stoiskach szkolnych. Czekało tam na przybyłych mnóstwo wspaniałości: lody, ciasto, gofry, słodkości, ale również bigos i kiełbaski z grilla. Ponadto były stoiska z konkursami, malowaniem twarzy czy tatuażami m. in takie atrakcje oferowało stanowisko przygotowane przez Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej, Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Parku Narodowego "Bory Tucholskie". Tradycyjnie dużą uwagą cieszyło się stoisko z roślinami, były także przepyszne lizaki we wszystkich możliwych kolorach a nawet patyczaki!  Wspólne gry i zabawy oferowali nauczyciele wychowania fizycznego w przygotowanym torze z przeszkodami, 40 Drużyna Harcerska przygotowała stoisko z grami i zabawami. Było też stoisko z militariami
Wiele radości sprawiło dzieciom oglądanie samochodów: policji, straży miejskiej czy straży pożarnej. Z myślą o najmłodszych na terenie boiska “Sępik” przygotowano dmuchane zjeżdżalnie.
Dochód z festynu przeznaczony zostanie na powstanie muralu na elewacji budynku - bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia wszystkim, którzy się zaangażowali: nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom, naszym uczniom. Szczególne   podziękowania kierujemy także do naszych serdecznych darczyńców, którzy wsparli festyn przekazując różnorodne fanty - dziękujemy! Dzięki Waszej ofiarności jesteśmy coraz bliżej naszego celu! Dzięki Wam spełnia się nasze marzenie!

o festynie w mediach - Chojnice com ;;; Chojnice24. pl