Pomoc dla Afryki - podziękowanie

Pomoc dla Afryki - podziękowanie

Na adres szkoły otrzymaliśmy miłą korespondencję z Fundacji „Redemptoris Missio” zajmującej się wieloma akcjami niesienia pomocy dla mieszkańców Czarnego Lądu. Oto fragment listu:

"Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam  przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym [w Afryce]. Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata.
To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł  SZKOŁA Z MISJĄ. "

Fundacja  Redemptoris Missio

Do naszych Uczniów i ich Rodzin,

Czynienie dobra to Wasza wielka moc, cieszymy się potraficie dostrzec potrzeby innych ludzi i nieść  wsparcie potrzebującym. Wasze serca są współczujące i otwarte na ludzką niedolę i biedę. Jesteśmy z Was bardzo dumni i bardzo dziękujemy za tak otwartą postawę i wsparcie udzielane nam podczas szkolnych zbiórek charytatywnych!

Katecheci organizujący zbiórki darów dla Afryki
i inne akcje charytatywne  w szkole